Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nektek hogyan sikerült a...

Tupaccc kérdése:

Nektek hogyan sikerült a kicsit leszoktatni a pelusról-szobatisztaságról? Lányom 3éves múlt, de még valahogy nem akar nekünk a dolog összejönni.

Figyelt kérdés

Jelenleg ott tartunk, hogy nagyjából 2hónapja már nappal pelus nélkül van, de szinte minden nap rájön egy pont, hogy 3szor egymás után bepisil. És ilyenkor nem válogat – teljes adag megy kanapéra, szőnyegre, ágyra... Mivel nappal nem megbízható, éjjelre egyenlőre még pelust kap. Próbáltunk már beszélni vele, elmagyarázni dolgokat, megdicsérni, amikor bilibe pisil, tanító meséket is mutattunk neki... De valahogy mégse sikerül. Ha pisilni kell, sose szólna, mindig mi kérdezgessük őt, és visszük wc-re, hátha lesz valami. Kakiknál más a helyzet, ott azért szól, és magától rohan a biliért.

Elég fárasztó dolog, azt hittem a nyár meghozza az áttörést, de tévedtem. Tehetek még ennél többet? Vagy ne erőltessem, és majd valahogyan alakul?



2014. jún. 19. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Találj ki valami ajándékot. Ha pisil a bilibe, megkapja. Nálunk bevált, matricákat osztogattam, tele volt ragasztva az egész bili.:) Nem utolsó sorban költséghatékony is, a matricák nem drágák.
2014. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkét lányom ilyen volt 3 éesen. Nem érdekli, az a helyzet. Én visszaadtam rájuk a pelust, talán furcsának hat. De nem akartam veszekedni. Aztán egyik napról a másikra azt mondták, hogy nem kell pelus, és nem is pisiltek be többé. Kb egy hét múlva aludni sem kellet a pelus. 3 évesen simán szólhat arról a dolog, hogy bár érett rá agyban, ellenáll addig, amíg úgy érzi, hogy te szeretnéd a dolgot. Ha meg téged nem érdekel, akkor hirtelen neki lesz fontos...
2014. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Pálcával,fenekeléssel..
2014. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát megpróbálkoztunk a matricákkal, eddig bevált, volt most 2tökéletes napunk :-)


Az utolsó hozzászólónak, és az úgymond fajtájának annyit, nem értem az ilyenek miért járnak erre az oldalra... Itt a legtöbb ember azon ügyködik, hogy segítsen a másikon.

2014. jún. 22. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó!:)))
2014. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!