Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 4,5 eves lanyomat, hogy...

A 4,5 eves lanyomat, hogy szoktassam le az ejszakai pelenkarol?

Figyelt kérdés
Nappal mar regota teljes biztonsaggal szobatiszta, ejszaka viszont hiaba probalkozunk. Ha tobbszor felkeltem ejszaka pisilni, akkor szaraz reggel a pelus, ha nem o nem kell fel azert, hogy pisiljen. Azt mondja, azert van a pelus, hogy belepisiljen. Hiaba mondjuk neki, hogy nem azert van, hogy ha veletlenul bemegy, ne legyen pisis az agy. Nem hajlando elaludni pelenka nelkul.

2014. júl. 18. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Ez titeket minősít, már bocs hogy ezt mondom.

Nektek kell határozottan fellépni.

Gumi lepedő a matracra, rá a sima lepedő, s ha be pisil sem ázik el a matrac.

El kell határozni, holnaptól nincs pelenka.

1-2 napig hiszti lesz hogy kell neki, de ki kell tartani!

Ha bepisil, érzi majd hogy nedves, kellemetlen, megtanúlja hogy vagy vissza tartja, vagy kimegy pisilni.

2 hétig kell kb. Kibírni. S leszokik az éjszakai bepisilesről!

Raktátok múlik, nem rajta!

2014. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Az első válaszolóval nagyjából egyetértek.

Mellé esetleg:

[link]

2014. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Elsőnek van igaza, nem szabad rá pelenkát adni. Unokatesóm 4 éves lányára is adnak még pelenkát, förtelem.
2014. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
4 és fél évesre miért adtok pelenkát? Már ő maga is rájött, hogy ha bepisil akkor abból nincs semmi kellemetlensége. Vedd le róla (vagyis ne add rá este) és ha bepisil majd rájön hogy az nem jó dolog, és ki fog menni. Gumilepedőt vegyél a matracra.
2014. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mindegyik szakirodalom azt irja, hogy nem szabad eroltetni, sot nevelesi tanacsadonal is voltunk, es ott is a lelkunkre kotottek, hogy ne eroltessuk. Aki azt irta, hogy fortelem tuti, hogy nem kellett meg ilyen problemaval megbirkoznia! Itelkezni a legkonyebb!
2014. júl. 18. 22:32
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha elfogy a csomagból az utcsi pelenka is véletlenül felejts el venni. 4,5 évesen meg érti hiszti nélkül is, hogy este zárva van a bolt nem tudsz már venni, így anélkül kell aludni. Reggel nagyon dicsérd meg, hogy milyen ügyes nagylány, hogy már pelenka nélkül alszik. Éjszaka azért keltsd fel pisilni.
2014. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Biztos le leszek pontozva, mert egy förtelem részese vagyok én is. Az én lányom még nincs 4,5 éves ,de 4 éves már elmúlt és neki van még pelenka éjszakára. Az hogy felkeltem az nem lesz szobatisztaág, mert én írányítok és nem ő. Próbálkoztunk párszor pelenka nélkül ,de bepisil és nem hogy száraz lenne a pelenka, hanem negyon-nagyon pisis.
2014. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jaj, de jo, hogy ilyet is hallani. Igen a fortelem okos tanacsot nem adott, csak leszolt. Nalunk is ez a helyzet. Ha felkeltem szaraz a pelenka, ha nem, pisis. Mi is probalkoztunk mar tavaly nyaron is, nem adtam ra pelenkat tobb hetig. Mindig bepisilt, ha meg keltem, mind a ketten nagyon faradtak vagyunk. A nevelesi tanacsado sem tudott tanacsot adni csak, hogy ne siettessuk.
2014. júl. 19. 12:48
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Az én fiam 5 és fél éves és pelenkában alszik. (förtelempártiak megnyugtatására: a 3 éves öccse már elhagyta a pelust) Levettem róla a pelenkát többször. Nem ébredt fel arra, hogy pisilni kell és arra sem, hogy bepisilt, sőt éjjel úgy át lehet öltöztetni és áthúzni az ágyat, hogy közben nem ébred fel. Ha éjjel nem vettük észre, hogy bepisilt, akkor zokogott reggel. Kb 3 hónapja éles váltás volt, már szinte mindig száraz pelussal ébred (a 3 hónap alatt 2 baleset volt), de ragaszkodik még a pelenkához, én pedig nem erőltetem. Szólni fog, ha már ő is elhiszi, hogy nem kell neki a pelus, addig is minden este megkérdezem, hogy miben szeretne aludni. Most öt és fél évesen már azt merem mondani, hogy ágytiszta. Nem szabad erőltetni és ezen idegeskedni. (Persze azért a szervi okokat ki kell zárni, mi is végigcsináltuk a vizelet és vérvizsgálatot, hasi ultrahangot. Volt olyan orvos, aki csak mosolygott, hogy hova sietünk.)Barátnőm fia 9 évesen lett éjszakára is szobatiszta egyik napról a másikra. Addig csinálhattak bármit.

Mivel nálatok tudatosnak tűnik a dolog, így próbáljátok meg érdekeltté tenni a gyereket. Pl 5 száraz éjszaka után egy kis ajándékot kap. (pici játék, foglalkoztató füzet, fagyi stb.)

2014. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Próbáljunk meg gyerekfejjel gondolkodni. Lehet hogy fél kikelni az ágyból vagy túl fáradt hozzá. Aztán meg ha nem ad rá a szülő pelenkát, akkor meg mivel mindig be fog pisilni, akkor meg azt mondjuk rá, hogy bepisil éjszaka, biztos valami lelki baja van. Nekünk felnőtteknek egyszerű kikelni, feloltani a lámpát és csak ráülni a WC-re. Mind ezt gyerek fejjel egy igazi küldetés! Szerintem sem kell erőltetni. Amit a szülő megtehet, vagy vár még kicsit, amikor bátrabb lesz a gyermek, vagy megkéri, hogy ha felébred éjjel, szóljon a szülőnek, hogy vigye ki pisilni. Ez persze csak akkor megoldható, ha hallótávolságon belül vannak a szülők.
2014. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!