Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Na, most hogyan tovább a...

Na, most hogyan tovább a szobatisztasággal? Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

Adott az én okos, értelmes kicsi fiam, aki 2,5 éves. Éjszaka és alváshoz van pelenka, napközben nem adunk rá-szándékosan. Óránként elviszem pisilni (minden trükköt bevetek), sokat beszélgetünk a wc-ről, magyarázok, mutatom. A bilit abszolút nem hajlandó használni, csak a wc-re helyezhető szűkítőt.

A kaka az más kategória. Na, az még ennyire sem megy. Egyik dolognál sem szól, csak elengedi magát ott ahol van. Aztán persze jön, hogy pisis a nadrágja, vagy bekakált. Mit csináljak? Mivel ösztönözzem? Ha sikerül megcsípni egy-egy nagydolgot, ami a wc-be megy, akkor mindig mondja, hogy na, anyucika nagyon boldog. És kb ennyi.

Prbálkoztam már meglepi beígérésével is-semmi.

A bölcsiben is ugyanez a szitu. Ha sikerül , akkor wc-be megy a pisi, ha nem, nem. Kaka redszeresen a gatyában landol.

Nincs valami jól bevált ötletetek? Mivel ösztönözhetném?



2014. szept. 1. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem ért még meg a kisfiad a szobatisztaságra. Ne erőltesd!
2014. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek 1-es hozzászólóval. Lányommal is sokáig próbálkoztam, hol jobban ment, hol kevésbé a pisilés, voltak olyan időszakok, mikor egy-két hétig bugyit lehetett rá adni, mert visszatartotta, és gyakran kísértem pisilni, aztán meg megint vissza kellett térni a pelenkára. A kaki egyáltalán nem ment. Júliusban volt 3 éves, aggódtam is, hogy hogy fog majd oviba menni. Az óvónéni az első találkozásukkor azt mondta: "nem kell már neked pelenka". Onnantól kezdve egy hét alatt lett teljesen szobatiszta. Szerintem hagyd a dolgot, adj rá pelenkát, ha majd bugyit szeretne, meg wc-be pisilni, szólni fog. Amíg meg nem szeretne, addig nem is fog menni.
2014. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy engem annyira nem érdekelne a dolog, sosem voltam erőltető típus. De a bölcsiben próbálkoznak vele, én meg úgy gondolom, akkor nekem is illene itthon.
2014. szept. 1. 12:58
 4/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a fiad még nem érett a szobatisztaságra.

Nálunk a fiunk 3,5 évesen lett érett rá. A kicsivel, aki 2, is próbálkoztam a nyáron, de a kezdeti lelkesedése/ügyessége nagyon alábbhagyott, így visszakapta a pelust. Az esti fürdetés előtt ül csak rá a bilire. Ilyenkor megdicsérjük.


Szerintem otthon ne erőltesd. A bölcsiben mit csinálnak? Reggel szólnak és a pelust le kell venni, vagy amikor a kisfiad szól megpróbálják a wc-re vinni? Az utóbbi még elmegy, az első esetben megkérném a gondozónőket (megköszönve a segítségüket), hogy pár hónapig hanyagolják a dolgot, mert nagyon nem megy a szobatisztaság. Az erőltetés meg a visszájára fordulhat.

2014. szept. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az eddigi hozzászólásokkal.

Nekem 27 hónapos a lányom. Nyáron mi is próbálkoztunk, de hasonló volt a szitu, úgyhogy visszakapta a pelust. Ha épp olyanja van, akkor ráül a bilire, wc-re, de nem erőltetem. A kakinál sosem szól, pisinél ritkán. Várok pár hónapot az újabb próbálkozással.

2014. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem érett még rá, ne erőltesd! Hanyagoljátok a témát!

Egy gyerek nem attól lesz szobatiszta, ha anyuka vagy bárki ültetgeti bizonyos időközönként wc-re, bilire, hanem ha agyban megérik rá. Idáig pedig a fiad nem jutott el.

Egyébként az én fiam 3 hónappal a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta egyik napról a másikra. Soha nem ültetgettem. Megvártam, míg érzi, hogy kell neki és azt időben mondja és akkor ült a bilire és bele is produkált egyből. Amikor pedig picit vissza kellett tartani, akkor vissza is tudta tartani. Ezt hívják szobatisztaságnak.

Van még időtök, hagyjátok egy kicsit a dolgokat.

2014. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányom 2 hónappal a 3.születésnapja előtt lett nappalra szobatiszta,ezen azt értem,hogy nem én kérdezgettem,hogy megy-e wc-re,hanem ő magától elment és ügyesen elintézte.A kakilással többet kellett küzdeni,azt sokszor csak pelenkába volt hajlandó.

Ezt meg úgy oldottunk meg,hogy mikor láttam,hogy kell kakilnia vagy esetleg szólt,hogy adjam rá a pelust,akkor elvittem a wc-re és ott tartottam és mondogattam,hogy milyen ügyes nagylány lesz már,ha odakakil a wc-be.Volt,hogy több mint fél órát ott voltam vele,de végül mikor sikerül a produktum,akkor nagyon boldog volt és onnantól átlendült és legközelebb már nem volt gond.

2014. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!