Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hagyjam még vagy próbálkozzak...

Hagyjam még vagy próbálkozzak tovább?

Figyelt kérdés
Olyan gondom lenne h szeptemberben lesz 2 éves a kisfiam és nem tudom h mit csináljak ezzel a szobatisztaság témával.A lényeg az h mikor jött a jó idő lekerült a pelus.Nagyon gyakran bepisilt, volt h 5-10 percenként úgyh nem is erőltettem.Viszont tetszett neki a pisilés, a wcbe is bilibe is szépen bele pisil, meg kint az udvaron is vagy akár az úton.Már sokkal ritkábban pisil, tudja szabályozni.Szóval úgy gondoltam h akkor próbálkozzunk.Szólni nem szól, ha nem pisiltetem meg időközönként akkor simán bepisil.Ha kint sétálgatunk és megtetszik neki egy fa vagy egy villanyoszlop, bokor, akármi akkor szól h pisiljük le de nem azért mert annyira kell neki.Így nem tudom eldönteni h hagyjam vagy próbálkozzak tovább.Erőltetni nem akarom de látom h tetszik neki mikor pisilhet a wcbe vagy akár egy fára.Szerintetek mit tegyek?
2014. aug. 24. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Még nem érett rá.

És még csak 2 éves, tehát nem kell szobatisztának lennie, van még időtök, hogy megérjen rá.

Majd ha érzi, hogy kell neki és azt időben mondani vagy jelezni tudja, tehát tudatosan akkor használja a bilit, wc-t, amikor érzi, hogy kell neki és ha nincs mód azonnal pisilni, akkor visszatartja addig, amíg lehetősége van rá, majd akkor érik meg.

Én nem próbálkoznék, várnék vele.

Én is így voltam, szeptemberi a kisfiam, 2 évesen neki sem ment, ő tudott előtte szólni, viszont pont abban a pillanatban, amikor már csurgott, így hagytam az egészet. És következő nyár legelején lett szobatiszta. Akkor viszont egyből, ahogy lekerült a pelenka.:) Rá 1 hónapra már éjszakára is az lett. Szóval van még időtök.:)

2014. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban a szobatisztaságra, tehát arra, hogy csak úgy levedd róla a pelenkát nem érett, viszont tehetsz dolgokat annak érdekében, hogy éretté váljon.

Minden nap étkezések után,(reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora) mindig általában azonos időben, felkínálhatod neki a bilit, vagy a wc-t, bár a bili az ideális eszköz még kezdetben.Ez azért fotos, hogy kialakítsd nála a szokást, hogy használjátok a bilit. Lehet, hogy belepisil-kakil, lehet, hogy nem, de dícsérni kell mindig, ha pisilt azért, ha nem,akkor, mert szépen ült a bilin stb.

A gyerekek nem az ingert ismerik fel elsőre, hanem rendszerességet, kötniük kell a szitut valamihez, ezért mondtam, hogy étkezésekhez kötődjön, legalábbis bölcsibe így csinálják azt hiszem.Rögzülni fog nála és egy idő után mindi bele fog pisilni.Fontos a fokozatosság.Amikor már ez jól megy, akkor figyelni kell mikor marad száraz a pelenkája, mert ez is elérkezik, csak légy türelemmel és ne siettesd, mert az biztosan összezavarja.Elősször rövidebb időre vedd le a pelenkáját, és mindig mondjad neki, hogy miért veszed le stb.Dicsérni, dicsérni, dicsérni...Lesz amikor már egész délelőtt nem pisil be,sőt egész nap sem, de déli és esti alváshoz még pelenka kell rá.Mindig azt kell éreznie, hogy biztonságban van ezen a területen.Ne szorongjon, hogy mi lesz, ha bepisilek. Az éjakai pelenka marad el legkésőbb.Ha valami baleset történik , az ne legyen kataszrófa, érezze, hogy semmi baj ...Na hát ez így hosszú, de megéri és biztonságos. " évesen már el lehet kezdeni érettségre nevelni ezen a területen. Sok sikert , türelmet és kitartást.

2014. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!