Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 10 éves gyerek minden éjszaka...

10 éves gyerek minden éjszaka bepisil, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Voltunk pár éve már kivizsgáláson, ahol nem találtak semmit, azt mondták majd kinövi a gyerek, de ez egyenlőre nem úgy látszik.

A diagnózis a következő, minden nap a gyerek lefekszik aludni 9 fele, olyan mély álomba merül, hogy nem lehet felkelteni, ha mégis sikerül, akkor olyan mint egy zombi, a tudata még alszik tovább.

Általában 11 és éjfél között pisil be.

Miket tettem eddig:

- Pisiőr alkalmazás - addig sípolt még a szomszéd át nem jött, de a gyerek nem kelt fel rá. (2 hónap és semmi)

- Méricskéltül a vizet, este nem itattuk - akkor a környezetéből szívta el a párát és pisilte ki :)

- Ébresztgetem minden este 11 - és éjfél között (2 éve csinálom, de semmi előrelepés)

- Elvittük gyerek pszichologikushoz, legombolt rólunk egy valag pénzt, ráadásul számlát sem adott és semmi eredmény.

- Kapott egy kutyát, hogy majd megleli a lelki békét, egy igazi társra talál, ez sem jött be.

- Elhagytuk a pelenkát, ha összepisili az ágyneműt majd jobban figyel, ez sem jött be, mezítelenül aludt.

- Mindent megkap, hogy a lelki békéje harmonizáljon a jing-jang csi energiával, ez sem jött be.


Mostanában már amikor bepisil (mert nem kapom el időben), olyan büdös van a szobájában, hogy a fehér tapéta besárgult a falon, az egész lakás bűzlik az erős ammonia vagy milyen pisi szagtól.(olyan agymaró)

És itt már vége a dalnak, a napi mosás még elmegy, de az a szag kibírhatatlan, nem is értem, hogy Ő hogy a fenében tud abban a szobában aludni, szerintem az a szag káros is lehet ha egész éjszaka azt szívja, szerintetek ?


Nemsokára visszaviszem a kórházba, hátha tudnak még valami okosat mondani a hormonkezelésen kívül.

Nektek van valami ötletetek, hogy addig még mit próbáljak ki ?



#gyerek #álom #10 éves #bepisilés #minden éjszaka #büdös pisi szag
2014. szept. 8. 22:07
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

A sztorinak még mindig nincs vége sajnos.

Azóta voltunk fél pszichológia kezelésen, csoportos kezelésen stb...

Nem oldódott meg a dolog, igaz már többször előfordul száraz éjszaka.

Most belefáradtunk a dologba, rengeteg energiát és időt emésztett fel.

Próbáltuk megint a pisicsengőt is, de a 14 éves gyerek már lepasszolta, helyette inkább pelenkát vesz fel.

Várunk, a hormon kezelést nem igazán preferáljuk mert orvosok között is durván megoszlanak a vélemények.

Ha a tendencia nem változik, elméletileg 16 éves korára kinövi.

Majd írok évente ha nem felejtem el.

2018. jún. 10. 20:48
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pelus a legjobb!
2019. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi a helyzet azóta lett javulás?
2019. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elsuhant 2 év és vele valami más is, a bepisilés!


Összegezve mindent az elmúlt sok, sok évből...

Rengeteg vizsgálat, rengeteg próbálkozás, rengeteg idő, rengeteg lelki megpróbáltatás, a rengeteg sok pénz amit a külön vizsgálatokra és pszichológusokra költöttünk, de nem született megoldás a problémára.


Úgy látszik, hogy a gyerek kinőtte, fél éve már csak havi 1 bepisilés fordult elő. Mondhatnám, hogy a 15. szülinapja után történt valami a hormonjaival (gondolom én) és elkezdett funkcionálni a rendszere.


A gyerek életében nem történt változás, sem lelki trauma, sem semmi, egyszer csak megszűnt.


Úgy gondolom, hogy a mi történetünk itt ér véget, de tudom azt is, hogy másoké már tart, vagy éppen most fog elkezdődni, nekik kitartást és rengetgnagyonsok türelmet.

2020. ápr. 4. 12:32
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Ooo.örülök neki,hogy megggyógyult!

Én 16 éves vagyok és a mai napig beszoktam pisilni,bár elég ritkán.

2020. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!