Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány éves kortól elvárható...

Hány éves kortól elvárható egy kisgyerektől, hogy egyedül tudja kitörölni a fenekét nagy wc után?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Lányom 4 éves, ki tudja már ha nem nagyon olyan a feneke, de nem mindig, ha nagyon olyan, akkor van hogy elmaszatolja.

Egyébként nemrég hallottam, hogy 6 éves korig nem is ér oda rendesen a kezük, tehát 6 éves korig ha nem tudja, az nem nagy baj.

2014. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kiscsoport végén szóltak anno, hogy ősszel a 4 évesektől már szeretnék ezt látni az oviban, ezért nyáron sokszor megpróbáltuk, de végül mindig szívbajt kaptam :) - remélem, a dadus néni nálam sikeresebb lesz eme művelet okításában... :)
2014. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ovija válogatja,ahol én dolgoztam ott már kiscsoportos 3 évesektől is elvárták,ami nevetséges.
2014. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 éves és ki tudja törölni,DE A BUCIK KÖZÖTT NEM MINDIG SIKERÜL...
2014. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
4 éves, lelkesen próbálkozik! Messze nem tökéletes a "megoldása", de olyan aranyos, nagylányos! :D
2014. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Valóban 5-6 éves kortól "elvárható". Egyrészt a kezük sem ér el rendesen odáig, másrészt nagyon nehéz nekik hátul tájékozódni (amit más feladatokkal lehet fejleszteni, így ezt is könnyebben megtanulhatják). A lényeg, hogy az iskolában már meg tudja oldani magának. Az óvodában meg igenis segítsenek neki. (Egy óvó és tanító néni)
2014. szept. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 macintosh ***** válasza:
Az hogy ki tudja törölni csak egy dolog, a másik, hogy mennyire sikeres a dolog... 10 éves a lányom és én bizony szoktam neki mondani, hogy használja a bidét, az a biztos! :)
2014. szept. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
18éves kortól.
2014. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én kislányom 2 és fél éves korától a pisit egyedül megoldja.. A kakinal szól hogy menjek töröljem ki neki.
2014. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!