Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen hagytad egyedül...

Mennyi idősen hagytad egyedül gyermekedet egy kis időre?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 09:47
 1/8 A kérdező kommentje:
pl. elmentél a közeli boltba ami kb. 5 perc a lakástól.
2014. szept. 6. 09:48
 2/8 anonim ***** válasza:
10 éves volt.
2014. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7 éves múlt. Eddig 2-3 alkalommal hagytam otthon annyi időre, amíg elugrottam boltba (ő nem akart velem jönni, maradni akart). De nekem könnyű dolgom van, mert a szomszédban lakik a nagyapja (közös udvar van) bármikor át tud menni a gyerek, vagy rá tud nézni a papa. De egyébként szerintem ez nem korfüggő, hanem a gyereken múlik, mennyire megbízható.
2014. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5,5 éves a kisfiam. Okos, ügyes megbízható gyerkőc. Mostanában gondolkodom, ha nem akar velem jönni, akkor itthon hagyom. Tényleg csak 5 perc a bolt, + a vásárlás. Kb. 10-15 percet lennék távol. Nem tudom, nem igazán merem még. Panelba lakunk, 5.-en, 1-2 hónapja hagyom fent ha jön a postás, és nem tudja felhozni a csomagot. Bár eddig nem is akart egyedül maradni. Azóta nagyon büszke magára, hogy bízom benne, míg én lemegyek a postáért.
2014. szept. 6. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 6 évesem is nagyon megbízható, de ennyi időre nem merem egyedül hagyni, illetve nem is az idő a lényeg, hanem, hogy nem hallom ha baj van. Kapuba mentem már le 10 percre, de ilyenkor kinyitja a bejárati ajtót és lekiabál ha van valami.
2014. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is megbízható az 5 évesem, de eszembe nem jut egyedül hagyni... nem is azt, hogy ő mit csinál, hanem velem ha történik valami? áramszünet, liftbe szorulás, elesek, stb. akkor nem járom meg 15 perc alatt ő meg bepánikol. még a telefont se tudja kezelni, hogy kérne segítséget?

de ha már írod a panelt, velünk szembe lévő paneban kigyulladt pár hete a szemétledobó, mindenkit kiküldtek az épületből. egyrészt az ajtót se tudja kinyitni, másrészt ilyenkor automatikus eljárás indul, mert törvényileg sem szabad magára hagyni.

szóval nem, ennyi idősen semmiképpen :)


kertbe simán kimegyek akár 15 percre is, tudja hol vagyok, utánam tud jönni, ha kiabál hallom, tudok válaszolni neki, ezt simán, de kapun kívül nem...

2014. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5 és fél éves a legkisebb. Nyáron egyik nap kellett ebédet vinnem anyuéknak, Ő nem akart jönni. Biciklivel egy percre laknak, de így is tiszta ideg volt bennem, hogy 3-4 percig egyedül van.


Én nem igazán hagytam a nagyokat sem magukra,mert nemcsak velük, velem is történhet akármi...


10-11 évesen már más.

2014. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megerősítettetek az elhatározásomba. Ha tetszik neki ha nem jön velem a boltba :-)
2014. szept. 6. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!