Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves fiam pelusos még!?

3 éves fiam pelusos még!?

Figyelt kérdés

Nyár óta próbálkozunk a szobatisztasággal, bár volt 1-2 hónap mikor szüneteltettük, mondván nem akarunk ezzel erőszakoskodni. Volt már párszor h ment a pisi a bilibe, de ennyi. Volt egy időszak, amikor fürdés előtt is pisilt, de már nem akar. Egyszerün ordít ha ráakarom olyankor ültetni. Persze amint beleült a vízbe, jön a pisi és mosolyog. Próbáltam h napközben kisgatyót adtam rá, de reménytelen, bepisilt. A borzasztó az, h ha bepisilt, tiszta pisi a ruhája, nem szól, csak én veszem észre. Ha kaka van, letagadja, alig tudom rávenni h cseréljük ki a pelust. Egyszerüen nem zavarja.

Pedig februárban oviba menne, de így esélytelen.

valamit rosszul csinálok? Vagy egyszerűen csak nincs megérve a szobatisztaságra? (Nem is nagyon beszél)

Tanácstalan vagyok.


2015. jan. 15. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

mennyi időre vetted le róla a pelust? azt következetesen tetted?

az lenne a jó ha 2 hétre levennéd róla. nappal nincs pelenka. igen, be fog pisilni naponta 10x, de mikor rájön, hogy nem viccelsz, nincs pelenka, akkor ő is rá fog ébredni, hogy nem buli nyakig pisisen lenni egész nap. következetesség, kitartás és elhatározás kell hozzá.

nyilván ennyi idősen már felfogja, hogy jobb a pelus, nincs vele meló, ezért nem szól, amivel célt ér mert te vissza is adod rá. ezt ne tedd meg és biztos lesz előrelépés, de tényleg húzós az első 2 hét.

utána is még kell pár hét, szóval a februári ovikezdés elég esélytelen, de talán március ha tényleg kitartó vagy

2015. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is nyáron kezdtük el a teljes szobatisztaságot,előtte nem nagyon tetszett neki az ötlet. Nem adtam rá pelust,hiába könyörgött,és fél óránként,óránként mentünk a bilihez. Történt nem egyszer,hogy bepisilt,de a végére belejött és nagyon tetszett neki. 1 hónap alatt megtanulta,és a mai napig szól,ha megy. Most 3 hete,hogy már éjszaka is szobatiszta,ő mondta,hogy nem kell neki pelus,és lefekvések előtt megy már magától pisilni. Szerintem se túl sok az esély arra,hogy februárban oviba megy
2015. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet erőszakosnak érezte amit te akarsz. Nekem jövő héten lesz 3 a fiam, mi is szerettük volna már ha tavaly legkésőbb nyáron szobatiszta lesz, de nem lett. Nyáron többször volt róla a pelus levéve, de nem igazán érdekelte. Ősszel, hogy bekerült a családi napközibe ott sem igazán izgatta, hogy van akinek már nem kell pelus. Beszéltük is az óvó nénivel, hogy nagyon értelmes meg minden, de ilyen téren nagyon kényelmes. Mondjuk én már nyár óta nem erőltettem neki (előtte próbáltuk fürdés előtti pisilés, meg hogy majd időnként ráültetjük - de hát csak úgy bilire minek ülne? az amúgy sem lenne szobatisztaság, ha nem ő szól, így eldöntöttük nem "erőltetjük". Aztán karácsonykor (mivel nagyon várta az ajándékot) megegyeztünk, hogy cserélje el a jézuskával a pelust az ajándékért. Ez nagyon tetszett neki. Azóta szobatiszta, de olyan szinten, hogy éjszaka sem pisil be. Persze baleset volt, mert későn szólt és nem értünk időbe a wcre, de most már ezt is egész jól felméri, nem az utolsó pillanatban szól. Úgyhogy én annak a híve vagyok, hogy hagyjátok, mert valószínűleg nincs készen rá, egyébként meg ha értelmes motiváljátok valamivel és egyik napról a másikra megoldódik minden.
2015. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!