Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves, még pelusos gyerekek...

2 éves, még pelusos gyerekek anyukái! Tervezitek nyárra a leszoktatást?

Figyelt kérdés

Kisfiam áprilisban volt 2 éves, élvezettel bilizik, de még száz százalékosan pelusos. Úgy döntöttem, ha augusztusig nem történik az ügyben előrelépés, leveszem róla a pelust, kizárt, hogy ne fogja fel, mit szeretnék tőle.

Nektek van nyárra ilyen tervetek? Vagy megvárjátok, amíg magától szól, és nem erőltettek semmit? Egyáltalán hogyan lehet megfelelően egyensúlyozni ebben a kérdésben?



2012. jún. 4. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam még csak 19 hós, de tervezem, hogy nyáron leveszem a pelust, mert nem szeretném télen. Nálunk még a bilit se ismeri.

A te helyedben biztos levenném, főleg, hogy már bilizik is. Éjszakára lenne rajta pelus csak.

2012. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont nyáron lesz 2 éves a kisfiam, én is elkezdem a szobatisztaságra nevelést, pláne, hogy ő már néha jelzi, ha kaki van a pelusban. Napközben leveszem majd róla a pelust, és ismerkedünk a bilivel. Nektek is azt tanácsolom, hogy kezdjétek el nyugodtan, biztos megérti, mit szeretnél tőle, akkor is, ha még nem mutatja magán a teli pelust. Egy próbát mindenképp megér.
2012. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így, hogy hajlandó bilizni,mindenképp megpróbálnám.

Nekem már majdnem 2,5 éves a fiam és se bilizni, se szűkítővel Wc-zni nem hajlandó, erőltetni meg nem akarom.

Délutánonként/esténként le szoktam venni róla a pelust, de ez csak arra jó, hogy amit megspórolok a pelenkán ,azt elköltöm szőnyegtisztítóra, mert össze-vissza csurgatja a lakást.. :S

Amúgy jelzi, ha pisi vagy kaki van a pelusban, de mindig csak utána, és nem zavarja az sem, ha kétkilós pakk lóg a fenekén, csak válaszol ha kérdezem, hogy mi van a pelusban.

Sajna kakilni sem ugyanakkor szokott (pedig anno a lányommal bevált, hogy tudtam mikor fogja nagyjából intézni a nagydolgát és a bilin ülve kivártuk azt a pár percet és a sikerélmény nagyon meghozta a kedvét. Ő amúgy 3 nap alatt lett szoba és ágytiszta, igaz, hogy 3 évesen, mert ő sem tűrte a bilit előtte és én meg nem erőltettem, megvártam míg ő akarta a dolgot).

A fiam 3,5 évesen menne oviba, tehát tulajdonképpen jövő nyáron is ráérne leszokni, úgyhogy mivel ennyire mereven elzárkózik és én is úgy látom, hogy egyenlőre még messze van az idegrendszeri érettsége, inkább nem nyösztetem magunkat ezzel.

2012. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam márciusban töltötte a 2 évet, de még nincs megérve a szobatisztaságra. Próbálkozunk néha a bilivel, főleg az esti fürdés előtt, de még véletlenül sem produkál bele semmit, és játéknak fogja fel az egészet. Nem zavarja sem a pisi, sem a kaka a pelusban, egyszer sem szólna, hogy cseréljem ki. Szóval nem érett még meg rá. Fogom próbálgatni, de erőltetni semmiképpen sem. A nagyfiam majdnem 3 évesen szokott le ripsz-ropsz, és azóta egy balesetünk sem volt, sem éjszaka, sem nappal. Tehát meg kell rá érni testileg, és agyilag is. Ez az én véleményem.
2012. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Májusban volt két éves a kisfiam. Ugyan van, hogy bilibe pisil, de csak ha olyanja van. Próbálkozunk, ráültetem beszélünk róla, de még messze van a szobatisztaságtól.

Amúgy én ha meleg van nem pelenkázom (születése óta), szerintem ennek semmi köze a szobatisztaságra szoktatáshoz. Ha pisil szól és feltörlöm vagy feltörli ő és ennyi. Szóval fel fogja fogni hogy folyik a lábán a pisi, de nem fogja zavarni ha még nem érett.

Éjszakára már 10 hónapja szobatiszta.

Nálunk a bili mindig elöl van, ráültetem reggelente, ha hagyja (általában előre szól, hogy nem akar ráülni, inkább felfekszik az ágyra és már emeli a lábát a pelusozáshoz).

2012. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!