Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam csak kis mennyiségeket...

Kisfiam csak kis mennyiségeket pisil a bilibe, mintha megijedne és gyorsan elzárná a "csapot", ugye változni fog?

Figyelt kérdés

2 éves múlt márciusban a kisfiam. Már 4 hónapja sűrűn bilire ültettük, volt hogy magától is ráült és csak lestünk hogy milyen okos. Viszont csak nagyon piciket pisil, van hogy csak pár cseppet, max 10-20 milit, ha kérem hogy üljön még vissza újra pisil, de megint csak ilyen keveset. Látom, hogy ahogy elindul a pisi abba hagyja, mintha megijedne. Ugye változni fog ez? Biztatom, hogy jóóó sokat pisiljon, még-még-még stb... de eddig csak 1x sikerült nagyobb mennyiséget pisilnia.

Amúgy hivatalosan ma kezdtük a szoktatást, ma nem adtam rá reggel pelust, 1szer bepisilt, a többit bilibe intézte de ilyen kis mennyiségekben.


2015. ápr. 27. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Eleinte az én fiam is ezt csinálta,a különbség annyi,hogy mi nem erőltettük! Amikor úgy láttam,hogy vevő a dologra,akkor megkértem hogy üljön rá,ha akart ráült,ha nem nem.

Nem kellett két hét és megszokta és bele pisilt rendesen a bilibe,sőt még többet is :-)

Sokat jelent az is,ha látja hogy a szülei is ráülnek a wc-re,esetleg (tudom nem gusztusos,de így szokja a gyermek hogy ez a normális) bele kukkanthat a wc-be,hallgathatja hogy a szülei hogy pisilnek,milyet kakálnak.


Bátoríthatod,mondhatod mindig hogy milyen ügyes vagy,ügyesen pisiltél... Figyelni kell hogy rendesen igyon, hátha ezért nem sikerül többet pisilniE.


Sokan azt is elrontják,hogy amikor kakál a gyerek,azt mondják hogy "büdöset kakáltál", esetleg fúj-olnak is. Nem szabad! Vissza vetheti a gyermeket ez is,és csodálkoznak ha elbújik a kicsi kakáláskor.


Sok sikert a lurkódnak!

2015. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged és a kedvességed. Igen, bíztatom. Nem erőltetem, én is csak megkérem hogy üljön rá, nem tiltakozik. Engem rendszeresen lát wc-n és általában meg is nézi hogy mit csináltam, de ez nem segít úgy látom.
2015. ápr. 28. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott: nincs gond a kukacával? Nincs szűkület vagy letapadás,ami akadályozná a rendes vizelet ürítést? Ettől is lehet hogy keveseket pisil.


Ha normális a védőnőd,lehet Ő sokkal okosabbat tudna mondani,mint én :-)

2015. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítesz. Egy picit még le van tapadva a bőr de nem vészes, amikor baleset van és bepisil a nadrágba akkor folyamatosan folyik neki. :)

A védőnőnk sajnos tapasztalatlan...

2015. ápr. 28. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy hasznossal nem tudtam szolgálni! :-(
2015. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Mi pl viccesen szoktuk neki mondani, hogy fújjjjj de büdi ha kakil. Pont a napokban kezdte ő is mondani ezt, most meg győzöm ecsetelni neki hogy nem baj, ez természetes, anya is kakil stb... :) Nem gondoltam, hogy ezzel rosszat teszek de ezek szerint nem kellett volna ellenszenvet mutatnom a kakilására.
2015. ápr. 30. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!