Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál hogy kell a...

Hozzátáplálásnál hogy kell a mennyiségeket növelni?

Figyelt kérdés
Először csak 1-2 kanállal, utána fokozatosan növelni, de mennyit eszik meg a baba egyszerre? A tápszer mennyiségét megy ennek megfelelően csökkentsem? Ma 4 hónapos a babám, kapott 2 kanál almalevet. A védőnő semmit nem mondott a hozzátáplálásról...
2013. márc. 11. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Én amikor próbáltam a fokozatosság elvét követni, először 2 kanál, másnap 4, stb.. aztán új ételnél ugyan így sehogy se haladtunk.. Egyre kevesebbet akart enni belőle, ezért többször próbálkoztam egy nap, annyit evett belőle amennyi jólesett neki, 1 hét múlva kiváltottuk az ebédet. Minden baba más ütemben eszik, elvileg fokozatosan kell de meglátod majd hogy lesz jó. 2-3 naponta kóstoltass vele újat. Holnap még almalevet adj, holnapután reszelt almát, pár nap múlva krumplit.
2013. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lányom úgy kapott mindent,hogy amennyi jól esett neki.Volt amit nagyon nem akart enni,azt hanyagoltam.Ő inkább gyümiket eszik meg.5hós múlt.Van hogy csak 50-60grammot eszik,van hogy 100at.Nekem nem eszik kevesebbet ezek mellett sem.Rögtön utána iszik még 100tejet vagy egy órára rá 200at,tehát kb semmit nem ér.
2013. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!