Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idős volt a babád,...

Mennyi idős volt a babád, amikor elkezdett szólni, ha bekakilt?

Figyelt kérdés
A lányom mostanában sokat mondja hogy kaka. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, bár amikor mondta, az esetek 80%-ban volt kaka a pelusban...gondoltam csak rá hibázott. Ma viszont pelus csere után tettem be az ágyba, elalváshoz, és rá 4 percel szólt hogy kaka...és tényleg be volt kakilva. Jövő héten lesz egy éves. Normális, hogy ebben a korban már mondja? A ti babátok is mondta? Tudom, messze vagyunk a szobatisztaságtól, mint Makó Jeruzsálemtől. Csak érdeklődés szintjén kérdem.
2015. júl. 11. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Az én bébim nyolc évesen kezdett el szólni. :)
2015. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ciki
2015. júl. 11. 15:39
 3/14 anonim ***** válasza:

az én fiam is mondja, egy honapja mult egy éves..sot akkoris mondja, ha bejon a wc-re utánam


szerintem ebben nincs semmi kulonleges

2015. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy eves?? " Lányom mar szobatiszta volt"

De nem vagy elkésve :)nyugodtan Napközben ultesd bilire.

Tanisd meg szep lassan a szobatisztasagra.turelem:)

De a gyereked fejlet ehez mivel szol:)

2015. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én úgy olvastam, hogy maga az a rész az idegrendszerében, amivel egyáltalán képes szabályozni hogy mikor ürít, 1,5 év körül alakul ki...ezek szerint van kivétel, lehetséges hogy egy éves babák szoba tiszták legyenek? Én elhiszem neked, amit írsz, de azért inkább azt tapasztalom, 1,5 éves kor előtt semelyik ismerősöm nem kezdte el.
2015. júl. 11. 16:04
 6/14 A kérdező kommentje:
félre értés ne essék, én nem felvágni akarok, egyáltalán nem tartom ezt zseniális képességnek, csupán meglepett, az unokahúgaim 1,5 éves kor előtt önálló szavakkal sem rendelkeztek, még az anya-apát se használták tudatosan, és az én lányom minden másban lassabb mint a korosztálya, ezért kételkedem.
2015. júl. 11. 16:06
 7/14 anonim ***** válasza:
eddig bennem fel sem merult, hogy ez tényleg "nagy dolog" lenne..de amit irsz, az igaz..látod arra nem gondoltam. anyosom mondta már, hogy Lucas elorébb van a koránál, meg hogy olyan kis "okos"...ráhagytam, jol van, jol van Mami, elfogult vagy és ennyi. Szoval lehet tényleg elorébb vannak..
2015. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
egyébként mozgásilag nálunk is inkább a lemaradottak kozé volt sorolva..egy éves, most kezdett még csak felállni.
2015. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fiunk is egy éves kora előtt már pfújolt, ha bekakilt, de csak utána, előtte nem. Ahogy értem, a te lányod is utána szól. Ez még messze van a szobatisztaságtól, mert ott az a lényeg, hogy az ingert felismerje és előtte szóljon. Itt meg az történik, hogy már sokszor el lett neki mondva, hogy az a valami, ami odaragad a popijára és büdös, az kaka, vagy éppen pfújolt az ember, hogy büdös és ezt összekapcsolják. De ettől még nem tudja visszatartani, sőt előtte nem is nagyon érzékeli valószínűleg, vagy ha érzi is, nem tudja, hogy szólnia kellene. Legalábbis nekünk így magyarázta a gyerekorvos meg a védőnő, amikor rákérdeztünk, hogy ez lehet-e jel a szobatisztasághoz vezető úton.
2015. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen tudom, épp erre irtam hogy az idegrendszere még nem érett mert nem ismeri fel az ingert...ba de itt meg vki azt irja egy evesen szobatiszta volt a gyereke...akkor vannak kivetelek. de igen, utana szol a lanyom, ezert is irtam h a szobatisztasag 1,5 eves kora elott nem relevans...csak engem mar az is meglepett hogy szolt :)
2015. júl. 11. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!