Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 1 éves fiam néhány napja...

1 éves fiam néhány napja szól, ha bekakilt. Mutat a pelusra, mutatja, hogy 'kaka'. Kezdjem a bilire szoktatást, vagy inkább várjak még?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem még hagyd, kicsike még. Ha most elkezditek, lehet simán visszaesés is.
2014. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lányunk 9-10 hónaposan már "szólt", hogy bekakilt. Most 2 éves és még teljesen pelenkás. 2-3 hónapja bilibe pisilt 3 napig, azóta egyáltalán nem hajlandó ráülni. Szerintem 1 évesen még szinte kizárt, hogy előre jelezze a pisit, kakit, ami a szobatisztasághoz szükséges. Utólag nyilván zavarja és azért szól.
2014. júl. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az en lanyom mar honapok ota ezt csinalja, 17 honapos, de meg soha nem csinalta a bilibe. Mutat a bilire es mondja h oda kell kakalni, vagy ha kerdezem tole h hova kell pisilni megmutatja. De bele nem csinal, mert agyilag nem erett h tudja addig tartsa vissza amig ra nem ul. Kicsi meg hozza, veletlenul belenyomizhat ha rajta csucsulteted sokaig, de az nem lesz tudatos. Ismerkedheted vele es tanulhatjatok mire jo, de meg raer. :-)
2014. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hagyjad még. 1 évesen biztos nem érett arra, hogy szobatiszta legyen, azaz felismerje az ingert és vissza tudja tartani, amíg nem ér el a bilihez/wc-hez. Simán ráérsz még egy évet is a bilivel.
2014. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia!-Hät szerintem meg nagyon jo uton halad a szobatisztasäg fele...-ezt ne hagyd ki!!!!

A fiam most 22 ho-s.14 ho-an szobatiszta lett/nappal es ejszakära is-MAGATOL!!!

ugyan igy Volt,mutatta hogy kaka -pisi es en levettem rola a pelust,volt mar otthon bilink meg beszeltük hogy nincs több pelus ha a bilibe pisil kakil.Az elsö bilire csücsüles nem akarta de 2-3 szori pisiles utan mar nem Volt baj...egy het alatt nappalra teljesen szoba tiszta lett,(persze voltak bakik pl.belefeledkezet a jatekba es bepisilt semmi gond Nadräg csere,nyugodtan mosolyogva mondtam neki hogy a bilibe kell pisilni,es ment toväbb a jatek.Ejszakara meg pelusban aludt ,kb ket hetig aztan mikor reggel 2 nappon keresztül szäraz Volt a pelus ejszakara Sem adtam mär rä./itt is voltak bakik pärszor de ez igy lenne 3-4 evesekkel is...

Szerintem nem szabad ki hagyni ezt az alkalmat.

Üdv.Enci

2014. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
...meg talän annyit hogy nem szabad hagyni hogy megszokjäk a büzös de megis szäraz pelusokat 2-3 eves korig mert utäna nagyon nehez leszoktatni rola.Igazuk van az elöttem szoloknak is,kicsi meg de nem a szobatisztasäghoz...a jelek azt mutatjäk hogy öt mär zavarja azaz erti tehät vältozäst szeretne...
2014. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9-10hónapos korától mondja hogy pű(kaki) és mutat a pelusra most 15hónapos de a bilit még csak dobálja rá se akar ülni még ruhával sem. szerintem még korai lenne.
2014. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

..hät igen a bili räszoktatäs nehez ,jätekosan kell meg magyaräzni hogy ez jo dolog,nälunk is siräs hiszti Volt az elsö pär alkalom,de mint mär irtam max egy hetig tartott.Nyär van nagyon rossz lehet nekik a vastag pelus,es ha rä jött hogy ha oda csinälja nincs pelus nagy ösztönzes lesz neki.En csinältam egy täblät,vettem csilli -villi matricäkat es amikor szolt hogy bili,es bele sikerült Kapott egyet amit Ö välaszthat ki es fel ragaszthatja... ugrott fel a biliröl es kerte a matricäjät...:)

Nekem meg gyözödesem hogy nem korai....en 10 honaposan tesom egy evesen lett szoba tiszta .ahogy elindultunk nem Volt toväbb pelus....A mai gyerekek hülyebek?

Ez a Duma Hogy NEM ERETT MEG RÄ_rekläm fogäs a pelusos cegektöl,na meg leszoktatos pelus,eldobom az agyam ezzel az erövel agyunk rä egy bugyit hogy jol ätäzon kenyelmetlen legyen es mär nem is kell a leszoktatos pelus...

Minden gyerek mäs az anyuka dönti el,ha azt lättod hogy szol,zavarja akor szerintem itt az idö.

2014. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves kora előtt lett szobatiszta, szinte egyik percról a másikra, hiába volt addig pelusos, és igen, akkor érett meg rá.

A kislányom 1 éves kora óta mondja, hogyha bekakil, de a bili, wc nem érdekli. És én azért nem veszem le róla a pelust, mert nem akarok kárpitot tisztíttatni, meg naponta 5x ruhát cserelni, csak azért, mert régen bezzeg........

A kisfiam úgy lett szobatiszta, hogy utána nem voltak balesetek.

Majd a kislányom is nyilván jelzi, hogyha megérett rá. Biztos rá tudnám szoktatni a bilire, de másfél évesen meg hadd feledkezzen bele a játékba annelkül összepisilne magát.

2014. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

Ezt Te azaz az Anyukak döntik el,hogy mikor erzik ugy hogy itt az ideje.Napi 5 ruha? kärpittisztitäs?-nekem ilyen nem Volt,max ha baleset törtent akor gyors ruha csere,de a pelust is le kell cserelni(es az Sem megy mindeg hiszti siräs nelkül) ,es akor mar inkäbb legyen hiszti 1x 2x a bilire csücsüles miatt,mint hogy hagyam szenvedni a pelusba. Ha mentünk valahova akor biztonsägbol 1-2 plusz rucit vittem magammal,oränkent csücs a bilire,soha nem Volt semi baj !A lenyeg SZERINTEM!ereznie kell hogy ez neki jo,es dicseretet kap erte!A ruhäit meg ha kell cserelem 100x naponta nem beszelve arrol hogy szep a böre, nem izzad büzlik a 30 fokban a pisis pelusba,meg tanul normälisan järni,Nem egy csomoval a läbaközt rohangäl.Nem tudom melyk a helyes mindenki maga dönti el!

-Meg kerdeztem egy anyukat hany eves a kicsi länya?Azt felelte 3lessz! -olyan ARI :/ Volt a beväsärloközpontban rohangält,oda szaladt es mondja ANYA MEGYEK HOZZOM AZ 5_os NEKEM VALO PELUST JO?-NA köszi az a gyerek aki mär igy meg tudja fogalmazni ne hogy mar ne legyen kepess bilizni wc-ni!!

2014. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!