Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár napja tudtam meg, hogy...

Pár napja tudtam meg, hogy babát várok, ezzel egy időben elkezdett nőni az egyik bölcsességfogam. Eléggé fáj, és az ínyem is gyulladt azon a részen. Mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés
Jövő hétre kaptam időpontot az első vizsgálatra, na meg most amúgy is hétvége jön, szóval nem tudom megkérdezni orvostól. Van olyan fájdalomcsillapító, amit bevehetek? Legalább éjszakára? Illetve azt a hátsó, gyulladt területet szabad kamillával öblögetni? Vagy valami mással leecsetelni esetleg?

2015. jún. 19. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Elvileg paracetamolt lehet szedni.de olvasd el a tájékoztatóját. Kamillás öblögetést Nyugodtan.kenhetsz rá mézet.
2015. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Sajnálom, én pont Ugyanígy jártam.

Menj Fogászati maganrendelesre, nagyon nagyon hatásos gyógyszeres csíkos kezelést kapsz, mellette antibiotikumot (penicillin származék nem árt a picinek) de sajna röntgent nem lehet.

1-2 nap múlva nem kell fájdalomcsillapító sem, addig panadolt lehet de hát nem mindig hat az sem.

(nekem 2 nap úgy volt, hogy 4 napig előtte összesen nem aludtam 8 órát)

2015. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Paracetamolt szedhetsz de mértékkel (nekem tüdőgyulladásom volt 8 hetesen ott nem volt mérték...)

Azon kívül sensodyne pro schnelz fogkrém az egyetlen ami mellett nekem nincs fogíny vérzésem.

Illetve kenheted diannával nyugodtan! Az zsibbaszt picit legalább annyit hogy aludni tudj!

2015. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Corsodylt ajàom, szàjsebészeti beavatkozàs utàn adta a fogorvosom, lehúzza a gyulladàst. A többit előttem elmondtàk.
2015. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket. Corsodyl talán van is itthon, akkor azzal fogok kezdeni, remélem hamar elmúlik.
2015. jún. 19. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a rágózás használt! Szépen kijött mind a négy bölcsességfogam és csökkent a fájdalom is!
2015. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én úgy érzem, hogy rágózni képtelen lennék. Viszont most vettem Panadolt, hát ha nem is múlt el teljesen, de sokkal elviselhetőbb lett. Meg a gyógyszertárban ajánlottak még Dentinoxot, ami azért elég vicces, mert ezt babáknál használják fogzásra :) De végül is az is ér valamit, szóval valahogy csak sikerül kibírnom.
2015. jún. 20. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!