Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tanácsos éjjelente kivinnem...

Tanácsos éjjelente kivinnem pisilni?

Figyelt kérdés

A 2,5 éves kisfiam május óta nappalra szobatiszta.Nyár közepén éjjelre is le tudtam venni a pelust, két hétig száraz maradt. Aztán történt egy balesete, kórházba is került, azóta újra bepisil éjjelente. Nem minden éjjel, kb. 3 naponta. Tegnap este elalvás előtt levette magáról az alvópelust, azt mondta, hogy nem fog bepisilni. Hajnalban viszont sírva jött át, bepisilt, nagyon elkeseredett. Látszott rajta, hogy baromira sajnálja. Én nagyon megértő, támogató voltam.

Szerintetek érdemes valamikor éjszaka kivinnem pisilni? A húgához úgyis kelek szoptatni. Tehát én bírnám.


2015. szept. 1. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem szabad felébreszteni
2015. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ne ébreszd fel. De amikor bepisil menjetek el utàna is pisilni. Vagy itass vele este sok folyadékot akkor arra fel fog ébredni hogy kell neki. Kisfiamnàl ez vàlt be.
2015. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Úgy látszik, mindenkinél más jön be.

Én kivittem a kisfiaimat, de nem keltek rá fel. Elalvás után egy órával szoktak a legmélyebben aludni, és olyankor bizony becsurgott a pisi. Ezért hát kivittem őket a wc-re, és ott ülve, tkp. félálomban pisiltek egyet, utána nem volt gond. Aztán vissza az ágyba, és aludtak tovább.

2015. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a kérdésedre a választ, csak úgy megsajnáltam a kis drágát, hogy sírva ment át, hogy bepisilt. Biztos cefet érzés lehetett, mert azt hitte nem fog és mégis...

Maradj ilyen türelmes és megértő vele.

2015. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki nullára pontozott, az mondja már meg, mennyivel jobb a kisgyereket azért felébreszteni, mert át kell húzni a pisis ágyneműjét? Vagy ti benne hagyjátok reggelig, hadd fázzon meg?
2015. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Én nem.pontoztalak le. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy te mikor vitted ki pisilni. Azt írod, hogy az elalvás utáni időszakban alszik a legmélyebben, akkor be is csurog a pisi. Ez azt jelenti, hogy lefekvés/elalvás után nem sokkal pisiltetted meg? Mert én közvetlenül lefekvés előtt viszem a fiam a vécére, és nem kell Neki sok idő, hogy elaludjon.

Most este elalvás előtt adtam rá pelust, majd éjjel egyszer kivittem pisilni. Fel sem ébredt rá. Reggelre száraz volt a pelusa, sőt, le is vette magáról, mielőtt kijött a szobájából.

A férjem szerint ez kínzás, ne pisiltessem éjszaka, ráadásul így nem a fiam érzi az ingert, hanem parancsra pisil. Ebben van valami.

Kedves 4-es! Nagyon aranyos vagy. Igen, úgy sajnáltam én is, ahogy pityergett a pisis ágya felett. Szerencse, hogy volt rajta gumis lepedő, így gyorsan száraz ágyat tudtam varázsolni Neki. Ettől megnyugodott.

2015. szept. 2. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én is közvetlenül fekvés előtt pisiltetek, aztán elalvás után kb. másfél órával.

Az én férjem is azt mondja, hogy ne vigyem ki egyáltalán, de akkor MINDIG bepisil, és lehet éjjel ágyat húzni. Arra viszont felébred.

Amúgy gondolom, nálatok sem a férjed csinálja a mosást, mondhatni könnyen beszél. Nekem három kisfiam van, és napi kétszer mosok!


Szóval ezért írtam, hogy mindenkinél más jön be. Aztán majd elmúlik ez is.

2015. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kinek mi jön be. A legnagyobb lányomat éjjelente álmában kivittem pisilni, amikor a kicsikhez keltem (éjfél és 3 között). Soha nem volt magánál, nem is emlékezett rá. Aztán egy idő után elhagytam és magától kiment, ha kellett. A második alvás után, ha kiment kiment, ha nem nem, mert neki más voltl, ha ébresztettem nem tudott visszaaludni. Sokat húztunk ágyat, fürdettünk, ez mindenkinek nehezebb volt. És a 3.nál ismét az álom pisiltetés jött be.
2015. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!