Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Egy hét után újra bepisil?

Egy hét után újra bepisil?

Figyelt kérdés
Kislányom 22 hónapos 1,5 hete kezdtük a bilizést, nem én erőltettem a wc mellett van a bilije, gyakran beszokott velem jönni és akkor rá ül a bilire. Egyszer sikerült neki bele pisilni és azóta csak abba akart pisilni. Egy hete egyáltalán nem pisilt és kakilt be. Ma 2-szer is bepisilt. Szerintetek ez természetes?
2015. okt. 23. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze!
2015. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. De ugye azt tudod, hogy szobatiszta akkor lesz, ha felismeri az ingert és vissza tudja tartani, amíg nem jut el wc-re/bilire? 22 hónaposan nem hinném, hogy érett még rá.
2015. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom! Szól ha pisilnie kell, és vissza is tartja amíg nem ér el a bilire vagy wc-re! Pl.: Boltban voltunk, szólt, hogy pisi lesz. Mondtam neki nem sokára haza érünk, próbálja meg vissza tartani addig. kb. 10 perc múlva haza értünk és akkor pisilt csak!
2015. okt. 23. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
A kedves kettes valaszolonak uzenem, hogy az en lanyom is 22 honaposan lett szobatiszta, sajat akaratabol, csak az elso 5 napban fordult elo baleset, es akkor is mindig szolt! Az inger felsimerte, es megtanulta vissza is tartani, ha volt olyan, hogy nem lehet hol pisilni. Mostmar 3,5 honapja szobatiszta, egy kezemen meg tudom szamolni, ezalatt az ido alatt mennyi apro becsurgos, es nem bepisilos baleset fordult elo, mostmar tobb mint egy honapja nem is! A nappali szobatisztasaggal egyutt lett agytiszta is, tehat ejszakara! Egy 22 honapos gyerek tokeletesen erett a szobatisztasagra!!! Persze konyebb rafogni, hogy nem, mert az ember 1-2 kudarcos nap utan inkabb vissszaadja a pelust, voltam azon az oldalon is, es sokkal rosszabb!!! A nagylanyomrol 3 eves kora utan gyakorlatilag mar eroszakkal kellett a pelust levenni, mert neki annyival sokkal kenyelmesebb volt mint szolni, es mar felfogta esszel, hogy sokkal jobb neki pelusban, amikor akarmikor elvegezheti a dolgat ahol rajon!! Utana kb tobbet takaritottam, mint most az alig 2 eves gyerekem utan!! Szoval en azt mondom a legjobb kor a szobatisztasagra 2-2,5 eves kor, amikor mar lezdi erezni az ingert, es fogekonyak ra, de meg nem fogja fel mennyivel egyszerubb, hogy nem kell otthagynia a jatekot , ha pisilnie, kakilnia kell!!!
2015. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló! Azóta kislányom is csak egyszer pisilt be. Igen, én is így gondolom, hogy sokan 1-2 nap után inkább vissza adják a pelust mint hogy bepisiljen a gyerek. Bár biztos vagyok benne, hogy van amelyik gyerek később érik meg a szobatisztaságra, de nem minden gyerek egyforma ebben sem mint ahogy másba sem!
2015. okt. 30. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!