Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Sima pelusról milyen mosható...

Sima pelusról milyen mosható pelusra váltsak 2,5 éves fiamnál?

Figyelt kérdés
Az eldobható pelusban nem zavarja a pisi meg a kaki mert lehúzódik és nem ér a fenekéhez. Így nem is akarja azt elhagyni, sem biibe sem wc be pisilni. Vettem neki pepa malacos gatyit felvette már 1x a héten nem is pisilt bele, de magától húzta elő a gatyit fürdés előtt vette fel, azt nem engedi hogy én adjam rá reggel. Szerintem túl kényelmesek ezek a pelusok, valami betétest keresnék nappalra éjszakra egyenlőre még sima pelst adnék rá.
2015. okt. 28. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz, a pelusok túl kényelmesek, de szerintem egyszerűbb ha nem innen közelíted meg a témát.

Szerintem 2,5 évesen lehet még korai, ha nem érett rá akkor még ne erőltesd. Talán jövő tavasszal, amikor meleg lesz már akkor leveheted róla a pelust és rohangálhat alul szabadon, és akkor majd zavarni fogja a pisi.


Illetve vannak szuper biliztetős könyvek, miért nem próbálkozol azzal? A kisfiúknál állítólag pont azért könnyebb, mert lehet célozni a WCbe ezért szeretik. Van egy bilikarima formájú könyv, van kisfiú és kislány változata. De vannak más könyvek is. A lényeg, hogy látja más gyerekek hogy csinálják, azonosulni tud velük és kedve lesz így csinálni.

Mi már vagy fél éve szenvedtünk a szobatisztasággal, sehogy sem akart bilire ülni. Odaadtuk a könyvet és attól a naptól szobatiszta (igaz azért volt pár baleset)

2015. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam hogy váltok sima pelusról mosósra. De mégsem teszem. Nagyobbik fiam most töltötte a 3.évet, előtte 3-4 hónappal kezdtünk próbálkozni az ovi miatt, kb.1-2 héten belül megbízhatóan szobatiszta lett.

A kistesó most töltötte a 2.évet, ő nyílván a nagytól látja hogy jár a wc-re, bilire ő is szeretne már "nagy" lenni. Ha van kedve ráül és játszik (föl-le ugrál róla) vagy belepisil ilyenkor matricát kap egy szuper matricáskönyvbe (nagyon szigorúan vesszük, akármiért nincs matrica). Végül úgy döntöttem várok még néhány hónapot és kezdjük a szobatisztává nevelést, de leszoktató pelus nélkül. Kell hogy érezze hogy végigcsurog a lábán, kell hogy zavarja, kicsit elgondolkodik hogy anya takarít utána - ilyenkor mindig mondtam hogy a bilibe pisilünk, szólj anyának... stb.

Kezdetben (újszülöttként) mosható pelussal indultunk, a nagy 9 hónaposan már rendszeresen bilizett emiatt sikeresen (aztán egy éves volt, mikor a kistesó született és másfél amikor költöztünk sajnos azóta váltottunk eldobható pelusra - hiába volt egészségileg is jó nekik a mosós, olcsóbb is volt, de nagyon sok meló két pici mellett)

2015. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!