Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Milyen idős korban van az...

Milyen idős korban van az szerinted, hogy már "ciki" a pelenka?

Figyelt kérdés

Tehát mikor mondanâd azt a még nem teljesen szobatiszta gyerekednek, hogy most már pedig bugyit kapsz, hogy érezd mit jelent pisisnek/kakisnak lenni.

Nyilván a lustább típusú gyerekek anyukáit kérdezem, akik már elég nagyok, mégis kényelmesebbnek tartják a pelenkát, mint a vécére járást.


2015. dec. 1. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Pl. az már a legvégső határidő, mikor a pelus egy pisi után tele lesz és térdig lóg...


Ilyet mondjuk sosem mondanék a gyereknek, hogy érezd át, milyen pisisnek-kakisnak lenni... a helyes szöveg sokkal inkább az, hogy nagy vagy már, gyere a wc-re, mint mindenki más.

2015. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni az egyértelmű válaszom, de szerintem a 3. szülinapot már ciki pelusban ünnepelni.
2015. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

nekem a két unokahúgom szobatiszta volt 1,5-2 éves korára. De láttam 4 évesen is pelust...szerintem is kb. 3 éves kor a határ.

Egyébként előfordulhat hogy a szülő mindent megtesz, de a gyerek még sem érik meg rá. Ez nem lustaság kérdése és nem is a szülő hibája.

Azonban el kell mondanom, hogy én 13 hónapos kora óta - amióta szól a pelenkázon kaki előtt, mindig bilire teszem, néha pont jókor szól, néha totál nem, lényegtelen, de egyre kevesebb pelust használunk, pedig még csak 16 hónapos...tehát azok a típusú anyukák, akik leszólják azt, aki túl korán veszi elő a bilit, azoknak a gyerekei nyilván később találkoznak a bilivel, így nem várható el hogy 1,5 éves korukra szobatiszták legyenek.

Ilyenkor hibáztatható érte a szülő, de ez nem jelenti azt, hogy a korai biliztetés feltétlenül korai szobatisztaságot eredményez. Csak én úgy vagyok vele hogy amit meg sem próbálunk...

egy biztos, erőltetni nem szabad.

2015. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Kereken 3 éves a lányom.

Nappalra szobatiszta, az éjszakai alváshoz kell neki pelenka, ezzel semmi bajom nincs, ha akár még 1 évis is szüksége lesz rá, nem bánom.

Ami viszont nagyon idegesít, hogy kakálni sem hajlandó csakis pelenkába, vagyis ha bárhol rájön visszatartja, itthon szokott 3-4 naponta produkálni.

Fogalmam sincs hogyan lehetne rávenni, hogy wc-be kakáljon, egy 3 éves óvodásnak ez azért már nem való.

2015. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 évesen
2015. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk most elég nagy gond ezen a téren. 31 hónapos lett a fiúnk, egyedüli gyerek és nem ment Bölcsibe, majd csak Oviba fog. De nagyon nem akarja felvenni a pelenkát+öltözni de még a bilibe nem tud produkálni semmit. Főleg az Anyukának nem akar öltözni. De néha nekem sem. Rokonnak mindig szót fogad mert ritkán látja őket... Nekem sok munkatársamnál pont 3 éves korukban lettek szobatiszták a gyerekek. Nálunk mindennapos harc a pelenka felvétele, főleg este amikor fáradt, reggel ha nem kell hisztisen akkor simán öltözik. Nem tudom más ezt hogy oldotta meg.
2015. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

16 évt voltam pelenkás, ha beteg vagy és sárga színű házban lax, nem ciki fogyatékosnak lenni

üdv: pisti 17/f

2015. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Betegség esetén nem ciki 3 év felett a pelenka, meg a pelenkázás sem.
2016. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Kettő éves kor. A mi családunkban valahogy nem ment ki a divatból, hogy időben szobatisztaságra szoktatjuk a kicsiket. Van egy barátnőm, az rendesen lealázott, hogy milyen hülyeség ez, "agyilag nem érettek még rá", "nem tudják szabályozni" meg hasonló hülyeségek, miközben a kisfia mikor érzi, hogy kakálni kell abbahagyja a játékot, bevonul a fotel mögé, nyom aztán közli, hogy vegyék le a pelust. Méghogy nem tudja szabályozni. Ha arra képes, hogy a fotel mögé menjen és ott tojjon a pelenkába, akkor a bilibe vagy a wc szűkítőn át a wc-be is képes lenne.
2016. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!