Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves lesz a fiam és még...

Beus84 kérdése:

2,5 éves lesz a fiam és még nem szobatiszta. Májusba kell beíratnom óvodába. Sok ismerős és rokon mondja hogy majd nyáron majd sikerül de tartok attól hogy nem veszik föl. Esetleg valami jó tanács?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá.
2016. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is májusban írattuk be a fiamat az oviba, kérdezték, hogy szobatiszta-e, mondtuk, hogy persze. Közben meg izgultam, nehogy ott pisiljen be a gyerek abban a 10 percben. :D


Mire oviba ment, ez is megoldódott. Sok idő van még szeptemberig, nagyon sokat tudnak fejlődni ennyi idő alatt a kicsik. Ráadásul a szobatisztaságot megtanulni sokkal könnyebb a nyári melegben.


Egyébként a mi ovinkban van még jó pár gyerek, aki nem ágytiszta, tehát alváskor be-bepisil. Ebből nincs gond, normális.


Ne aggódj, írasd be nyugodtan.

2016. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy megérjen rá, próbálkozni lehet természetesen, de semmiképpen se erőltesd. Rengeteg időtök van még, az én fiam például 3 éves kora előtt 2 héttel lett szobatiszta, de akkor stabilan, nincsenek balesetek.
2016. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen felveszik, ne izgulj, nem hajtanak el májusban, ha pelenkában vonultok is be beiratkozni. Szeptemberre meg jó eséllyel valóban összejön a dolog, eljátszottam már ezt egy szer egy gyerekkel, és jó eséllyel még egy köröm hátravan... -_-
2016. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó tanácsokat egy kicsit megnyugodtam.
2016. febr. 3. 13:16
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy a 2-es is írja.

Mi is mondtuk, hogy szobatiszta, és alig vártuk, hogy ajtón kívül legyünk, csak addig ne legyen baleset.


Rá pár hétre jött a jó idő, és olyan gyorsan megtanulta, hogy szólni kell, mire észbe kaptunk, szobatiszta lett.


Nálunk nagy segítség volt, hogy egy kirándulás alatt apával elmentek pisilni, és "lelőtték" a bogarakat. Innentől az udvaron is az volt a legjobb játék, hogy naci le, és ment lepisilni a bogárkákat. :D

Már csak wc-re kellett átszoktatni. :D

2016. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fiam áprilisi, lányom májusi születésű. Mikor anno tavasszal beírattam őket oviba, nem voltak 100% szobatiszták. Szeptemberre fiam 3 év 5 hónaposan ágy-és szobatiszta lett, lányom szeptemberre szobatiszta lett, de rá 2 hónapra ágytiszta is, pedig tavasszal még messze voltak a szobatisztaságtól. Nyugi.
2016. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire igaz, de nekem ismerős anyuka, akinek idén megy a fia oviba mondta, hogy a 3 éves kortól kötelező óvoda miatt már nem kötelező a szobatisztaság és a mi körzetes ovinkban is vannak olyan kiscsoportosok, akik szeptemberben pelenkában kezdtek. 2015 szeptembertől állítólag oviban is lehetnek pelenkában a gyerekek. Pedig a mi ovinkban nagyon szigorúan vették eddig a szobatisztaságot.
2016. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiammal probalkoztunk 2 eves kora korul,de csak mert erdekelte a bili (meg sokat hallgatta a bili dalt. Komolyan:D). Neha belepisilt,nrha nem. Egyik nap pisilnie kellett es mutatta,hogy hozzak neki pelust. (Nyar volt,nem volt rajta pelus)Viccesen megjegyeztem,h elvitte a cica. Termeszetesen nem gondoltam en komolyan,de lehuppant a bilire es pisilt. Estere hozott egyett a cica,de masnap nem. Na azota nem pelusos pedig abszolut nem gondoltam komolyan a cicas dolgot,de nala bevalt. Teny,h alapbol erdekelte is a bili. 2,5 evesen mar nem kellett neki a z ejszakai pelus sem es azota sem tortent baleset pedig eltelt 2 ev. Ja a cumit meg a kutyus vitte el. Nalunk ilyen lopos allatok vannak... :)

Lenyeg: eljon az a pillanat,amikor magatol fog erdeklodni a bili irant. Ugy a legjobb,ha o fedezi fel mert akkor kivancsisagbol csinalja es nem azert mert eroltetik neki. Beszelgethettek rola h probalja ki,eseetleg belecsempeszheted a mesebe is ,felkeltheted az erdeklodeset.

2016. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fiam 3 évesen bekerült az oviba. Szinte minden nap volt, hogy a pisi 10%-a becsurgott, de a többi bement a wcbe. Jelenleg 3,5 féléves ugyanezzel a problémával és estére még pellust adunk rá. Az oviból nem rakják, ki mert óvodaköteles. Így minden nap visszük haza az 1-3 váltás pisis ruhát kimosni. Az orvos azt mondta, hogy szervi baja nincs.

Most bízunk abban, hogy majd nyáron 4 évesen szobatiszta lesz. Ha nem akkor pszichológushoz viszem.


40N és 40F

2016. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!