Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért csinálhatja ezt a fiam?

Miért csinálhatja ezt a fiam?

Figyelt kérdés

Kis fiam 2.5éves augusztusban fogja a 3-at tölteni. Áprilisban nagy érdeklődést mutatott a szoba tisztaság iránt. Pisilt a wc-be és kakilt is. Igaz azzal voltak gondok a jelzéssel. A gondom az, hogy ezen a héten nem hajlandó a wc-be pisilni kakilni. Jelez szók hogy menni kell rá ül de ott semmit nem csinál. Aztán ezt eljátsza 5-6 lakalommal. Végül lakáson belül valahova elvégzi a dolgát. Wc szűkítőt használunk mert van egy nagylányom és látja hogy ő oda ül rá a bilit élből elutasítja. Van dicsőség fala is ha kakil pisil rajzolunk neki kishajót.

Ma ott tartottam vissza adtam rá a pelust. (Lehet ez most rossz döntés volt.) De most hogy a pelus rajta van ennyire sem jelez mint az elején. Lehet mégsem érett volna még meg a szobatisztaságra? Holnap vegyem le újra a pelust vagy kicsit hagyjam rajta még? Kinél hogy volt?

Számomra ez azért furi mert a lányom amikor elkezdett a wc iránt érdeklődni gyakorlatilag azonnal szoba tiszta lett.

Amit még érdemes tudni van még egy 8 hónapos babám.


2016. máj. 7. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok gyereknél van visszaesés. A wc/bili elveszti kezdeti varázsát. Azt mondják, hogy ilyenkor nem szabad feladni, és nem szabad visszaadni a pelenkát. Nálunk két gyereknél is előfordult, hogy kezdett jól menni a bilizés, aztán egyszer csak nem voltak rá hajlandóak. Sajnos én valószínűleg nem túl jól kezeltem akkor, végül a lányom csak 1 évvel később, a fiam fél évvel később lett szobatiszta, mindketten 3 éves koruk után, egy héttel az ovikezdés előtt.
2016. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok türelem kellett nekünk is. A lényeg, hogy Ő AKARJA. Mi matricákat ragasztottunk a csempére, amikor sikerült. Sokáig csinálta azt, hogy még pelenkásan elbújt a függöny, fotel mögé, akkor tudtuk, hogy kakil - néha ki is küldött ilyenkor a szobából mindenkit. Mondtuk neki, hogy tudja, mit csinál, nem jobb volna ezt a wc-be, aztán nem volna vele baja senkinek? S egyszer aztán szólt, hogy megpróbálja:) A lényeg, hogy érezze az ingert, tudatosuljon benne. Az nem jött be, hogy inger nélkül bilire, vagy wc-re üljön. Nálunk a szűkítő bejött, már ő maga is képes volt odatolni. Hát, vannak, akiknél ez lassabban alakul, de a lényeg, hogy ő akarja. De aztán megy, mint ha sose okozott volna gondot.
2016. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most a fiam egyáltalán nem akarja. Nehezíti is a dolgot, hogy még nem beszél. De tudatos a jelzése vissza is tudja tartani. Tudja, hogy kakil pisil de egyszerűen most nem bírom rávenni. Na akkor holnap szerintem újra neki fogunk futni a dolognak.
2016. máj. 7. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
A nem beszeles nagyobb problema szerintem. 1 eves kor korul indul be az aktiv beszed (gugyoges), 2,5 eves korara mar tomondatokat is kellene mondania...
2016. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Foglalkozva van ez a probléma is mondjuk én is 3 évesen keztem el beszélni.
2016. máj. 7. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
45 éves vagyok, én még most se kajálom a wc-t.
2016. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!