Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem akar ráülni a bilire. Mit...

Nem akar ráülni a bilire. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 èves. Elvileg februártòl kezdi az ovit,de nem akar bilire ülni.

Nyáron sokat pròbálkoztunk. Volt,hogy egèsz nap bugyiban volt,de nem mondta meg,h pisi vagy kaki lesz. Csak akkor ült a bilin ha ráültettem. Most volt 4nap,h szèpen pisilt a bilibe. Persze csak ha rászòltam,h üljön rá. Addig visszatartotta,de magátòl nem ült rá. 5.nap nem akart ráülni csak visìtással..de mèg mindig visszatartotta. A problèma ott van,h nem kakilt 4napig,hiába kapott alvásokhoz pelust. Aztán fájt szegènynek a hasa. Amiòta visszaadtam a pelust egèsz napra tud kakilni. A bilire egyáltalán nem akar ráülni. Mitèvő legyek?


2016. aug. 16. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Várj még.

És kínálj fel más alternatívát.

Lehet hogy szűkítővel szívesen kipróbálná a wc-t is.

Csak fontos hogy stabil legyen, ne mozogjon, mert sok kisgyerek megijed, ha elmozdul egyszer a popsija alatt és nem mer utána sokáig felülni.

2016. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél! hagyd békén szegényt. Még nem elég érett erre az egészre. Nem kell erőltetni, februárig még van egy csomó idő!!
2016. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Add vissa neki a pelust, ès pár napig hanyagold a tèmát. Majd beszèlgessetek róla, engedd be a wc-be ha te pisilsz, had èrjen meg rá. Minèl jobban erőlteted annál kevesebb sikerèlmènye lesz.
2016. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hagyd békén.

A kényszeres leszoktatni akarás a legrosszabb.

Fiam amúgy kb 2 alkalommal ült bilin. Neki a lépcsős wc szűkítő vált be.

[link]

Ilyen. Ez elég stabil.

És én SOHA nem kényszerítettem. Volt, hogy kérdeztem kell-e pisilni, és akkor mentünk wc-re, amikor igennel válaszolt. A pelust akkor hagytuk el, amikor egy hétig tiszta maradt. Bölcsiben a 3. szülinapja előtt pár héttel hagyták el a pelust (szintén 1 hét tiszta után). AZóta nincs baleset. Nappalra tökéletesen szobatiszta.

Szóval néha levettem a pelust, de ahogy egy nap 1-nél több öltöztetés volt, adtam vissza rá. Mert akkor még nem érett.

2016. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk pont a lépcsőssel borult le a lányom... :(
2016. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy lehet lépcsőssel leborulni, fiam lassan 18 kiló, szokott fészkelődni, de soha nem volt még semmi baleset. Egyedül is biztonsággal használja.

De hát minden gyerek más.

2016. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Atya eg, februarig meg fel ev van! Mar a leirasodbol is latszik, hogy baromira erolteted. Nem szol, hogy pisilnie, kakalnia kell, nem jelez semmit. Varj meg
2016. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a közel 5 éves lányom 17 kg, lehet hogy ez volt a baj anno... :D

Egyébként szerimtem a wc mérete is meghatározó, elajándékoztam a fellépset, szerintem nem volt kompatibilis...

2016. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam ez úgy volt még kiskoromban, hogy próbáltak hónapokig rászoktatni a bilire, nem. Aztán egyszer nem szóltam, hogy wc lesz, és lecsüccsentem a vécéülőkére. :DDD

Édésnyám majd szörnyethalt, mikor lehúztam. :D

2016. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!