Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves Kisfiam csak pelenkába...

3 éves Kisfiam csak pelenkába hajlandó kakálni hogy szokathatnám le róla?

Figyelt kérdés
Szobatiszta szol h kakálni kell neki kéri a pelust volt mar h mondtam h nincs stb akkor nem kakál volt már h 2 -3 napi sem volt vissza tartja azt is mondta már h fél tőle! Volt már h sikerült bilibe de utanna mégsem! Ja es bevonul a szobályába senki nem lehet bent csak ő!
2016. okt. 5. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

ismerős helyzet, adj neki pelenkát ha kéri, magától elhagyja majd, és ha egyedül akar lenni teljesen érthető, hiszen ezt felnőttként is szeretjük egyedül intézni

ne aggódj, rendben van a kisfiad

2016. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálunk ez úgy megy, hogy nem is szól, nem is kéri a pelust, de visszatartja lefekvésig, vagy reggelig, és akkor kakil a pelusba. Ha véletlenül pont rányitok, pánikfejjel kiküld a szobából. :D

Lövésem sincs, hogy lehet erről leszoktatni, de bízom benne, hogy érettségi előtt összejön...

2016. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Egyáltalán nincs rendben. De nyugodtan hallgass elsőre és nevelj vissza maradott gyereket.
2016. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én azt csináltam hogy:nézd itt van még 3 pelus ezeket elhasználhatod-de ha elfogynak utána már nincs mert ügyes nagyfiú vagy már. de cserébe kiválaszthatunk egy szép wc szűkítőt,vagy bilit.

éa ahogy fogynak a pelenkák azt jelezni neki hogy már csak ennyi és ennyi (ha több időt akarsz neki hagyni akkor nem muszáj 3ról indulni) a lényeg hogy lássa mennyi ideje van még. és ha elfogyott legyél határozott és ne adj neki többet,viszont jutalmazd valamivel ha sikerrel jár.

2016. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Ne eroszakoskodj vele semmikepp, az nem fog jora vezetni. Turelem.

A 46%-os pedig csak az oldal szinvonalat rontja minden valasznal, nem kell komolyan venned;))

2016. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Le fog szokni róla magától. Nálunk majdnem egy évig tartott ez a korszak, de egyik pillanatról a másikra ráült a vécére és mint aki mindig is ezt csinálta volna, belekakilt.

És láss csodát, még visszamaradott sem lett.

2016. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom, ezen majdnem minden kisgyerek átmegy. A lányom már régen szobatiszta volt éjszakára is, de kizárólag pelusba akart kakilni. Aztán egy nap - 3,5 évesen - hazajött az oviból, elkérte a bilit, és onnantól csak abba kakil. Hogy mi történt hirtelen? Fogalmam sincs.

Nem voltam vele erőszakos, nem vontam meg tőle a pelenkát, viszont mondogattam neki gyakran, hogy "látod, x barátod már a bilibe kakil, neked is kell igyekezned, mert a nagy gyerekek már nem használnak pelust. Az babáknak való."

2016. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!