Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Baj az ha az 5 éves kislányom...

Baj az ha az 5 éves kislányom csak a pelenkába hajlandó kakálni?

Figyelt kérdés

képes akár vissza tartani is, a wc be nem kakál. csak a pisilés.

gond ez, vagy másnál is? lehet valami lelki oka is?


2014. nov. 3. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem lelki oka van.

5 évesen már elég nagy, tehát a pelenkát egy egészséges gyerek ilyenkor már rég elhagyja.

Mostanában nem történt valami az életetekben?

S egyáltalán hogy került elő a pelus?

Mennyi ideje szobatiszta? Vagy nem volt az?

2014. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan lelki oka lehet. Lehet, hogy valamiért rossz élményt köt a WC-nél végzett nagydologhoz.


A tévében volt műsor, ahol pl egy kisgyerek folyamatosan visszatartotta a székletét, és hetente kakilt csak, amikor már nem tudta visszatartani.

Ha jól emlékszem, kisebb korában szorulás miatt fájt neki a székelés, ezért annyira bestresszelt tőle, hogy onnantól inkább visszatartotta, ami miatt folyamatos gyomorfájás stb. volt szegénynek.

Pszichológus segítségével oldották meg.

2014. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem tudok rola, hogy bármi olyan történt volna,hogy lelkileg sérüljön. rendes, normális családban él. a pelenka azért van még, mivel nem hajlandó a wc be kakálni, csak pisilni. igy csak amiatt veszem.
2014. nov. 3. 14:11
 4/14 A kérdező kommentje:

a pisilés az megy neki, elmondtuk ugyanolyan belekakálni is. ráadásul van egy 3 évesem is, ö már belekakál. mutattuk neki, hogy látod milyen könnyü. egyébként okos, értelmes, nagyon jó kislány.

forduljak akkor pszihologushoz? nem mondja, miért nem akar a wc be kakálni. sokszor ha nehezebben jön ki a kaka a pelusba, képes leföni, meg nyöszörögni.

2014. nov. 3. 14:14
 5/14 anonim ***** válasza:
5 evesen ha pelenkaba kakal egy gyerek az nem normalis. Ezt kezeltetni kell, ki kell deriteni h miert.
2014. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen elvinném valamilyen orvoshoz!
2014. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ő kéri a pelust? Probáld meg a bilit, mikor kéri a pelust. Vagy takard el a lányod pl a függöny mögé ültesd. Vagy mond hogy kakiljon apának meglepetésből.nálunk sem ment először a kaki. Először csak az udvaron kakilt pelusba, aztán bilibe meg a fübe. Vettem neki wc szűkitőt fellépőset, és mondtam neki h ezt azért kapod hogy ebbe kakilj. Onnantól a wcbe kakil.beszélges vele,hátha rájöttök az okára
2014. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

esetleg próbálj jutalmazással.

Csináljatok egy nagy kartontáblát, amin gyűjtheti a pontokat (pl egy nagy hegy, aminek vannak fokai, és egy kis figura lép egyre feljebb rajta)


Minden wc-be kakilásnál egyet feljebb léptetheti a figurát, és a hegytetőre eljutva kapjon valami nagy jutalmat, vagy valamit, amire vágyik.


Lehet, hogy csak kényelmes neki a pelenka, és nem volt elég motivált, hogy wc-be intézze.

2014. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
próbáltunk már mindent, hogy kap akkor valamit, hanem kell venni pelenkát, és egyebek......de hiába.
2014. nov. 3. 18:25
 10/14 A kérdező kommentje:
van akinek hasonlo volt a gyereke,hogy nehezen szokott le a pelenkába kakálásrol?
2014. nov. 3. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!