Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikortól indultatok el otthonr...

Mikortól indultatok el otthonról pelenka nélkül?

Figyelt kérdés

A lányom szépen bilzik nappal. (Pisi,kaka)

Még nem mertem úgy elindulni a boltba hogy nincs rajta pelus.

Ha lemegyünk rokonokhoz ott levesszük és szól ha kell wcre mennie.

Éjszaka még pelenka van rajta.

2 éves egyébként.

Az ejszakai leszokatást hogy csináltátok?

Nappal mikor alszik előtte pisil és úgy alszik. Nem pisil be álmába.


2016. okt. 16. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az èn gyerekem 4 hónappal múlt kettö, amikor levettük a pelust. Azonnal pelenka nèlkül vittem mindenhova. Akkor tavasz volt. Most tèlen ezt nem mernèm, mert megfàzna, ha az utcàn pisilnie kellene ès akkor mèg nem bìrta volna ki egy wc-ig. Talàn akkor tegyèl rà pelust, ha tudod, hogy nem lesz a közelben wc ès hosszú ideig mentek.

Mielōtt elmentünk otthonról pisilt ès a dèlutàni alvàs elött is. Èjszakàra akkor vettem le, amikor màr egy-màsfèl hete szàraz volt a pelus. Ez 2èv 9 hónaposan volt. De ismerek olyat, akinek egyszerre le lehetett venni az èjszakait ès nappalit is.

2016. okt. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na most az a helyzet nálunk hogy reggelre mindig tele a pelus pedig nem iszik.

Elalvás előtt viszont mint a kacsa annyit iszik.

Szóval ezt az éjszakai levetelt nem tudom még hogyan oldjam meg.

2016. okt. 16. 07:08
 3/7 Snorri ***** válasza:
Szerintem nem kell megoldani sehogy. Még kicsi. Majd ha szàraz lesz a pelus reggel, akkor leveszed. Lehet még egy év is. És az se baj, ha tavaszig pelusban mentek el. Ezeket nem kell siettetni, nem kell időre teljesíteni semmit. A gyerek majd diktálja a tempót.
2016. okt. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne feszülj rá, majd ha folyamatosan száraz lesz reggelre a pelus, akkor leveszed.

Meggyőződésem, hogy a szobatisztaságra nem kell szoktatni a gyerekeket, hanem amikor megérnek rá, akkor szólnak, hogy nem kell pelus. Mindkét gyerekem így lett szobatiszta, bőven 3 éves koruk előtt. És mivel megvártam, amikor megérnek rá, ezért az éjszakai szobatisztaság is pár héten belül kialakult, és balesetek is nagyon elvétve voltak. Ráadásul a kakilásnál sem voltak gondok.

Szerintem, ha picit is eröltetjük a szobatisztaságot

, észrevétlenül is frusztráció alakulhat ki a kisgyereknél, ami késöbb problémákhoz vezet.

2016. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem eröltetem rá.

Ha reggel felkel es pelusba alszik el már veszi is le. Nadrágot is meg a pelenkát is.

Nem is feszülök csak nem tudom eldönteni mert amúgy nem beszél csak ütögeti a puniját vagy automatikusan megy a bilire jelzés nélkül.

Viszont a nadrágot felvenni nem szereti itthon se a bugyit.

Ha van rajta ruha mindig mondom szóljál ha pisilne kell lehúzzuk, de vagy becsorog vagy nadrágon keresztül ül rá a bilire.

2016. okt. 16. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
1.vok Magától száraz lesz a pelus, bármennyit is iszik. Az én kicsim nagyon soka vizet iszik nappal is és este is.Egész éjdzaka jel inni. El sem tudtam képzelni hogy valaha száraz kesz a pelenka.
2016. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először örülj ha nappal leszokik a pelusról, aztán a nappali alvásnál elhagyja a pelust és az éjszakaival még bőven van időtök. Fiam 2 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra, most 3.5 évesen szoktatom le az éjszakai pelenkáról. Állítólag az éjszakai pelus 4 éves korig normális, szóval azzal tényleg nem kell sietnetek. Fiam 3 napja pisilt bilibe amikor jött a gyereknap, filóztam hogy most adjak rá újra pelust és akkor elcseszem az egészet vagy merjek vele elmenni pelus nélkül... hát pelus nélkül vittem. Itthon pisilt, 20 perc autóutat kibírt, ott voltunk fél órája amikor rákérdeztem hogy kell-e neki, kellett, pisilt, játszottunk tovább. Volt nálam váltás ruha de nem volt rá szükség.
2016. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!