Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 5 éves kislány rendszeres...

5 éves kislány rendszeres bekakilása mire utalhat? Szóljak az anyukájának, hogy csináljon valamit vagy ne üssem bele az orrom?

Figyelt kérdés
Kislányomhoz jött az ovitársnője. Anyukája szólt, hogy a kislány nem hajlandó a wc-be kakilni. Összesen egy tisztasági betétet tett be neki. Kb fél óránként bekakilt szegény, amiről nem szólt, nekem kellett észrevennem, és valamit kitalálnom, hogy mit tegyek be neki. Ki is kell mosni a popsiját, mert nagyon odaszárad, szétdolgozódik. Ráadásul nagyon erős, szúrós szagú is szegénynek. Az oviban is így történik rendszeresen. Én teljesen le vagyok döbbenve, szerintem ez nagy gondra utalhat és tenni kéne vele valamit. Eleve a gyakorisága is ijesztő nekem, nagyjából egész nap ezzel van így elfoglalva, és biztosan rettentő kényelmetlen is, meg később ciki is lesz. Egyébként az étvágya nagyon rossz, alig evett valamit. Nem tudom, mondjak-e az anyukájának valamit, vagy bízzam rá? Nekem furcsa, hogy így elengedte. Nem küldött vele semmit. Még jó hogy van pelusunk itthon, de tényleg le vagyok döbbenve. Most is volt egy csere, míg ezt írtam. Nem vagyok barátnője az anyukának, nem vagyunk közeli kapcsolatban.
2017. jan. 21. 18:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb választ. Én senkit sem pontoztam semerre.

Még nem beszéltem az anyukával, mert nem találkoztunk, de ha összefutunk jövő héten, és rákérdez, vagy ha nem akkor is, csak annyit fogok mondani, hogy alig evett de sokat kakilt. Hogy legalább tudjon róla.

2017. jan. 22. 10:02
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

ovis gyerek édesanyja vagyok én is.

Hát ne haragudjatok, de az sem normális, hogy az a másik anya csak úgy elküldi a kislányt vendégségbe és ezt nem jelzi normálisan, illetve nincs csereruha, törlőkendő miegymás, ami kellene ahhoz, hogy rendbe lehessen szedni azt a szegény gyereket.


Arról nem beszélve, hogy ha nem vagytok olyan kapcsolatban ti felnőttek sem, akkor meg szerintem nettó bunkóság arra apellálni, hogy te majd takarítod a kislányt így minden nélkül.


Akármennyire szeretik is egymást a gyerekek, én bizony szóvá tenném, hogy:

- nem volt csereruhája, fehérneműje stb. a kislánynak, tegye meg, hogy legközelebb normálisan gondoskodik erről

- engem nagyon kellemetlenül és váratlanul ért, hogy a kics ottléte alatt nekem kellett 2-3-4- akárhány alkalommal tisztába tennem idegenként, ennek bizonyára a kislány sem örült felhőtlenül- mi erről a véleménye?

- legközelebb akkopr tudom jó szívvel látni a kislányt, ha jön vele az anyukája és intézi- ennyi a minimum lenbne egyébként ettől a trehány anyától.

2017. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma a nagymamával találkoztam és említettem neki hogy keveset evett, és sokat kakilt. Azt mondta hogy tudnak róla, náluk is sokszor kakil, és hogy ezt majd a kislánynak kell megoldania, mert volt vele anyukája orvosnál. a lelkiismeretem innentől tiszta, bár továbbra sem tartottam ezt jó megoldásnak, így elengedni. A kislányt úgy tűnt nem zavarja a dolog, legalább.
2017. jan. 24. 13:19
 14/14 anonim ***** válasza:

hát ez iszonyat furcsa..

..és az is, hogy a gyereknek kell megoldania majd..hogy??? Szóval a tanult anyuka ezzel lezárta a dolgot?? :-(


utolsó válaszolóval értek egyet, biztos, hogy szóvá tenném finoman, normálisan...

2017. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!