Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves kislány szobatisztasá...

2,5 éves kislány szobatisztaság? J

Figyelt kérdés

Mátol kezdtem el (szeptemberbe oviba kell mennie



mátol reggel pelus le vagy meztelen popo vagy bugyi fél oránként oránként bilire hivom könyvel


igy lassan rá tudom vezetni?

(zavarja kaksi és pisi a pelenkájába)

estig nem lezs rajta pelus csak is éjszakára.


de mi lesz utazáskor vagy ha már egyzser levettem a pelust vissza ne adjam rá csak is alváshoz?

igaz különben megzavarom


2015. júl. 2. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem kezded jól.

Ilyen nincs, hogy a gyerek úgy lesz szobatiszta, hogy anyuka fél óránként bilire ülteti!

A gyerek úgy lesz szobatiszta, hogy először felismeri, hogy pisi vagy kaki van a pelusban, majd pedig felismeri az ingert, hogy kell neki és ha már érzi az ingert és időben el tud jutni a bilihez, na akkor válik szobatisztává, illetve, ha azonnal nincs rá mód és lehetőség, akkor valamennyi ideig vissza tudja tartani.

És itt nem igazán írtad, hogy ilyen dolgokat tudna a kislányod. Tehát amíg nem ő érzi, hogy kell neki és nem tudatosan használja a bilit, vagyis nem magától megy el, hanem te küldöd bizonyos időközönként és vagy lesz vagy nem lesz alapon csinálod, addig fejre is állhatsz, akkor sem lesz szobatiszta a kislányod!

Itt az egész nyár, a szobatisztaság szempontjából 1-2 hónap is sok idő, szóval majd ha felismeri az ingert és mindent időben teszi, na majd akkor le lehet venni a pelenkát!

Addig meg max. spórolsz a pelenkával, illetve néha szőnyeget suvickolsz, ha odapisil, de mást nem fogsz vele elérni.

És nyugodj meg, ha már kialakulóban lesz a szobatisztaság, de még nem biztos a dolog, akkor is, ha valahová mentek, nyugodtan adhatsz rá pelenkát, mert nem zavarja meg. Az én kisfiamat sem zavarta meg, az csak azért volt, ha véletlenül nincs rá mód, hogy rögtön elintézze a dolgát. Az amolyan biztonsági dolog volt, de otthon lekerült a pelus. És ez is csak nálunk 2 hétig volt, mert utána már nem kellett.

És az idővel pedig tényleg nem álltok rosszul, hidd el, a kisfiam is 3 hónappal a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta. Tehát ő szeptemberi végi születésű, augusztus végén kezdte az ovit és júniusban lett szobatiszta, 1 hónapra rá pedig már éjszakára is elhagytuk teljesen a pelust.

Szóval türelem és várd meg, míg megérik rá!

2015. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek! Az én fiam barom későn 3 és félévesen lett szobatiszta, de akkor egy hét alatt éjszakára is.

Szerintem sem jó bilire hurcibálni a gyereket. Erre meg kell érnie. Az,hogy véletlenül belepisil, nem szobatisztaság.

2015. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van igazság alapja annak, amit 1-es és 2-es ír, ha a gyerek még nem érett meg rá, akkor hiába a próbálkozás. De most nyár van, nyugodtan vedd le róla a pelenkát, így ha be is pisil, könnyebben észreveszi és összeköti az ingerrel (persze ez szőnyegen nem a legjobb, de pl. kertben jól működik). Könyvvel bilire hívni viszont szerintem nem jó, mert a bili nem játszásra való. Ivás után 10-15-20 perccel szoktak pisilni általában a gyerekek (figyeld meg, a Te gyerekednél kb. mennyi idő), és akkor próbáld meg ráültetni, amikor várható hogy pisilni fog, azon kívül inkább egy-másfél óránként attól függően, hogy mennyit iszik. Ha nem ül a bilire, ne erőltesd, ha ráül és rögtön felpattan hogy végzett, akkor se. Viszont ha épp belepisil, nagyon dicsérd meg (mi megtapsoljuk, és együtt öntjük ki a pisit a biliből). Nyugodtan adj rá pelenkát még utazáshoz. Ha viszont azt tapasztalod, hogy kislányodad egyáltalán nem zavarja, ha bepisil, sőt észre sem veszi, akkor még nem érett meg rá.
2015. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A ráadott pelenka sem zavarja meg. Egy már majdnem teljesen szobatiszta gyerekre hosszabb utazás során "biztonsági okokból", pl. ha elaludna az úton, ráadott pelus sem szokott pisis lenni már. A szervezet már irányít ekkor. Sőt sokszor nem is tudnak a pelusba sem pisilni, hanem inkább kivárják a wc-t vagy a legközelebbi bokrot, mert már képtelenek kiengedni a pisit csak úgy, mint ahogy mi sem.
2015. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!