Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éjszakai szobatisztaság,...

Esztu81 kérdése:

Éjszakai szobatisztaság, mégsem megy a kaki a wc-be, hogyan segítsek? Óvodaérettséghez ez szükséges?

Figyelt kérdés
Előre bocsájtom, hogy nem akarom siettetni kislányomat. 3 éves, 3 hónapos. A szobatisztaság egyik napról a másikra történt, egyszer csak azt mondta, hogy nem kér pelust, azóta nem pisil be éjjel sem, és délutáni alvás közben sem. Ez kb egy hónapja volt. A kaki viszont nem megy wc-be. Nem akarja. VAgy visszatartja, vagy ha már nagyon nem bírja, két opció van. VAgy szól, hogy adjak rá pelust, vagy utólag szól, hogy gond van. A gond, hogy költözünk, és a mostani bölcsi iszonyat messze lenne. Felvennék egy közeli oviba, ahol rám bízták , hogy így viszem-e, de félek, hogy ha így menne oviba, esetleg visszavetné a "fejlődésben". Az óvodavezető annyit mondott, hogy lehet, hogy ez oldaná a gondját, mert látná, hogy a nagyobbak hogyan csinálják , bár hozzátette, hogy azért személyzet nincs arra, hogy pelust adjanak rá, ha szól... szóval nem tudom, hogy mit csináljak. Keltsem reggelente egy órával hamarabb (gyakorlatilag hajnalban) , hogy a régi bölcsibe odaérjünk, vagy próbáljuk meg már most az ovit? (Másik bölcsibe azért nem szeretném vinni, mert szeptemberben mindenképpen ebben az oviban kezdenénk, ahova már most is bevennék) Szerintetek?

2017. febr. 13. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg a bilit próbáltad? Szerintem az ovi jó hatással lenne rá, mert látná, hogy ott minden gyerek szobatiszta, viszont annak nem szívesen tenném ki én sem, hogy kiröhögjék. Ameddig nem tudod megtanítani neki, addig jobb a bölcsi, bár nem tudom meddig maradhat ott ennyi idősen.
2017. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Valami csili-vili jutalom, amit nagyon szeretne? Ennyi idősen már érti.
2017. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is a motiválására gondoltam. Eleve alig várja az ovit,tehát már annak lehetőségét is örömmel fogadta (járt korábban magánoviba,ahol nagyon jól érezte magát a nagyobbak között,de itt volt rajta kívül más pelusos is. De visszasírja azt az ovit egyébként) . Szóval hátha ezzel rá tudom venni. A bili azért nem jó,mert próbálta már,S a cucc miatt kicsinek bizonyult. Pontosabban nem elég mélyben,S ez zavarta.. 😊
2017. febr. 13. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom úgy kezdte az ovit tavaly szeptemberben, hogy a pusit tekintve szobatiszta volt nappalra-éjszakára. A kakát viszont a bugyiba nyomta bele. Egyszerűen nem szólt, hogy kell neki, hanem belenyomta és egy idő után mikor már gondolom őt is zavarta, szólt vagy én vettem észre.

Próbálkoztam én is mindennel, egyszerűen rettegtem, hogy mi lesz oviban, kitesznek stb.

Érdekes módon (szerencsére) sosem kakált az oviban, mindig hazahozta. Végül karácsonyra érett be a dolog, mert nagyon vágyott egy bizonyos játékra. Egyik napról a másikra azólt, hogy kakálnia kell, és ráült a bilire.

2017. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi ugyanígy kezdtük... Most annyiban javult a helyzet, hogy nem kakil bele a bugyiba... talán már jobban kialakulóban van a dolog. Most mérlegelnem kell, hogy vajon veszi-e az akadájt a lánykám, vagy hajnalban rángassam mindig inkább a bölcsibe. Lehet, hogy csak én aggódom túl egyébként, és sokkal többre képes a csöppem, mint gondoltam :)
2017. febr. 14. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!