Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az alvás közbeni szobatisztasá...

Az alvás közbeni szobatisztaság csak akkor alakulhat ki, ha nem kap éjjelre pelenkát? Meddig normális, ha minden éjjel bepisil?

Figyelt kérdés

A kislányom 3,5 éves. Napközben wc-be pisil. Alvás közben viszont mindig bepisil. Ha pisil előtte, ha nem. És nem ébred fel rá. Éjszakára pelenkát kap, nem is tiltakozik ellene. A probléma az óvodában van, mert a délutáni alvásnál is bepisil minden nap. Vittünk vízhatlan ágyvédőt, használják is, de szegénykém teljesen átázik, minden nap cipelem az ágyneműjét. És nem ébred fel rá! Mert azért ha ébren nagy ritkán előfordul baleset, azt azonnal megérzi, szól is! De az alvásból nem ébred fel arra, hogy csurom pisi mindene.

Az óvónő azt mondja, hogy amíg éjszakára pelenkát kap, addig soha nem lesz alvás közben szobatiszta. Én eddig másként tudtam. Én az ADH hormonról olvastam eddig, meg a vizelet fajsúlyáról és arról is, hogy az alvás közbeni szobatisztaság sok gyereknél csak 5-6 éves korban alakul ki biztonságosan. A gyerekorvosunk is csak mosolygott, amikor megemlítettem.


Szerintetek már most vigyem nefrológushoz, vagy 3,5 évesen ez még korai?


Van még ez az ébresztgetéses módszer, hogy a félig alvó gyereket kiviszik pisilni, de én ebben nem hiszek. Az lenne a lényeg, hogy az ember magától ébred az ingerre, illetve hogy alvás közben nem is keletkezik inger, csak reggelre.


2017. febr. 10. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Fiam 3 évesen lett teljesen szobatiszta.

Most áprilisban lesz 4 éves, éjszaka még bugyipelus van rajta. Minden reggel teli van pisivel. Ebéd utáni alvásnál soha nem pisil be.

Én akkor hagyom majd el az éjszakait, ha 7 napig tiszta marad (nappalra is akkor hagytuk el).

2017. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* nem teljesen, csak nappalra
2017. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad. Nyilván nem azért pisil be éjjel mert van rajta pelenka.

Ha nem lenne rajta pelenka akkor is bepisilne amíg nem érett meg rá.

5 éves korig normális, h éjjel bepisil.

2017. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Óvónő vagyok. Az én csoportomban is van egy ilyen kislány. Mi megfigyeltük, hogy mikor pisil be (ő a 2 órás alvásidő alatt 3x), és mindig ébresztjük. Fél év után tartunk ott, hogy az első 2 pisilésre már magától felébred. Lehet, hogy ez nálatok is segítene. :)
2017. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is az 5-6 évet olvastam. Kisfiam 19 hósan nem pisilt éjjel, reggel száraz volt a pelusa ébredéskor, de kapott égig pelust. 33 hósan lett szobatiszta, akkor levettem a pelust és éjjelre se kapott.
2017. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!