Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktatok át a bilire?

Hogyan szoktatok át a bilire?

Figyelt kérdés

2017. febr. 28. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Áprilisban lesz 2,5 éves a lányom.


Néhány hete jelezni kezdte, hogy éppen pisil. 3 hete kezdtünk azzal, hogy ébredés után és lefekvés előtt irány a wc. 1 hete ragaszkodik ahhoz, hogy otthon ne legyen rajta pelus.

A bilit a szoba közepére tettem, a ruhát minimálisra csökkentettem rajta, kb. 10 percenként rákérdezek, figyelem. Egyre többször jut eszébe magától, de 2-3 baleset előfordul. Az viszont zavarja, nyugtatni kell. Ellenben a kakit simán belenyomja a bugyiba, pedig azt jó fél éve tudatosan elbújva intézi.

Egyelőre itt tartunk. Érzésem szerint néhány hét és rendben leszünk:)

2017. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

2,5-3 évesen egyből vécére szokott a fiam. A lépcsős vécészűkítő nekünk nagyon bevált.

2017. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már ismerkedett a bilivel korábban is (néha a bölcsődében a wc-be sikerült kis vagy nagydolog), de a hideg idő miatt elnapoltuk a dolgot.

Májusban lesz 3 éves. Ha már stabilan kissé melegebb az időjárás (a januári durva mínuszok annyira nem voltak jók), akkor levesszük róla a pelenkát, felcsavarjuk a szőnyeget és rá lesz bízva, hogy bilit kér, vagy WC-t.


Ő ilyen szempontból későn érő típus, a bölcsőde is azt javasolta, hogy ne erőltessük túl korán, még nem annyira érett rá.

2017. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már rég leszoktam.
2017. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meguntam, hogy mindig anyára kell várni, hogy pelust cseréljen. Igy először megtanultam ülni, aztán már simán rászoktam. A bili a dedósoknak való.
2017. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szilas72 válasza:

A kisfiam elkezdte ütögetni a pelust És mondta "kaka-kaka". Persze előtte anya mindig kérdezte és figyelte lesz-e valami.

És dicsérd meg! Legyél rá büszke, mutasd meg apának. Ha látja, hogy milyen ügyes boldogan produkál újra. Kisfiam nem volt másfél éves és bilizett. Én apuka vagyok:)

2017. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Úgy hogy egyszer csak nem a pelenkába szartam.
2017. márc. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!