Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szisztok! 5 éves fiam nem...

Szisztok! 5 éves fiam nem hajlandó kakilni csak pelusba egyszruen tehetetlen vagyok probaltam ra hatni sokfele keppen de hiaba! Es meg ejjel re is kell neki mert annyit iszik hogy igy is kifolyik a pisi reggelre! Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 13. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Szimplán nem adsz rá pelenkát.

Utána elmagyarázod, hogy milyen ciki is az, hogy egy nagy öt éves kisfiú, aki nemsokára iskolába megy, még mindig pelenkát hord, amikor az a pisis/kakis kisgyerekeknek van. Illetve ha a barátai megtudják kifogják nevetni.

Ezt még szövögetheted addig amíg ki nem alakul benne egyfajta szégyenérzet azt illetően, hogy még mindig pelenkát hord.


Elmagyarázod, hogy mire való a bili, és próbálja ki, vagy mutasd meg neki, hogy ő is tud nagyfiú lenni és ráülteted a wc-re (vegyél szűkítőt, hogy nehogy beleessen, és egy traumája legyen emiatt, ami mégjobban kitolja a szobatisztaság elérését)


Azért azt eléggé extrémnek tartanám, hogy egy 5 éves gyerek, képes az ágyba pisilni és kakilni gond nélkül, ha nincs rajta pelenka. Csak szól, hogy már fáj a hasa, vagy nagyon kell.


Én a helyedben már nem kezdenék a lassú módszerbe, hogy akkor lassú majdnem fél-egy éves átszoktatás menjen, ilyen korban az azért már túlzás.

Persze lehet van, aki szerint az jó, de ne akarjunk már 20 évesen is pelenkába járó gyermeket.

2017. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én keresnék egy pszichológust.....lelki gond van ha csak pelusba hajlandó kakilni.
2017. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es! Nem kötekedni akarok, de szerinted nem próbálta már a kérdező ráültetni a kisfiút a bilire/vécére vagy kismilliószor? Nyilván ezen már túl van.

Kérdező! Én is megpróbálnám, hogy nem adok rá pelust. Akár kivennék pár nap szabit, a gyerkőcöt is otthon tartanám, hogy ne az oviban történjen baleset (sztem a megszégyenítés és megszégyenülés nem lehet opció, mert egy életre gát alakulhat ki a gyermekben). Otthon, nyugodt körülmények között elkezdenénk a pelusmentességet. Ha baleset történik, türelemmel kitakarítod, nem szégyeníted meg, de határozottan elmondod, hogy többé nincs pelus. Ha hisztizik, akkor sincs. Ha toporzékol, hogy addig nem pisil/kakil, akkor sincs. Persze, ez veszélyes is lehet. De a pisit nem tudja örökké visszatartani, vmikor elenged a hólyagja. A kakivisszatartásra figyelj oda. Esetleg ezzel egyidejűleg elvinném gyermekpszichológushoz is. Elvileg 5 éves korig kell kialakulnia a szobatisztaságnak. De annak, hogy ennyire ellenkezik, valami oka van, érdemes lenne kideríteni. És addig is követekezetesen ne adj rá nappalra pelust!

2017. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, orvos mit mond??
2017. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ilyen volt a nagyobbik gyerekem.

Gyermekpszichológus azt mondta, kb 6-7 éves koráig megoldódik magától.

Pelenkába se akart kakilni, egyáltalán, sehogy, gyerekorvos tanácsára 3-4 naponta adtam neki hashajtót és olyankor került fel a pelus, de magától nem kakilt.

Naponta ráültettem a WC-re , eredménytelenül.

Aztán egyszer, amikor 5 és fél éves volt, nagyon beleszeretett egy LEGO-ba, ami nem volt olcsó, és ekkor jött egy ötlet a részünkről: megígértük neki, hogy amint önként kakil, hashajtó nélkül WC-be, megkapja a LEGOT. Kb 1 hétig győzködte saját magát, sóvárgott a játék után, aztán egyszer csak megtörtént a csoda. Megkapta a LEGO-t..

Rájött, hogy egyáltalán nincs értelme visszatartani a székletet és a probléma valóban megoldódott.


Már 6 évesv

2017. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a négy évesnél volt ilyen gond. Pisilni már ment a vécébe, de a kaki csak pelenkába és az oviba inkább nem kakilt, de a vécére nem volt hajlandó ülni. Nem piszkáltuk érte, de csináltunk egy külső szemmel undorító dolgot: amikor mi mentünk vécére nem csuktuk be az ajtót. És egy szép nap teljesen magától ment vécére és azóta sincs baj.
2017. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbaltam én már mindent amit lehet!nappal nincs rajta na az lenne ám szép..... pelus pisilni is a wc-re megy,oviba alvasnál egyátalán nem pisil be!egyedül a kaki hazajön ovibol le a bugyi es huzza fel a bugyipelust es megy be a szobájába!és képzeljétek nemrég festettük a szobaját és hát ugye addig a mi szobánkba volt teljes káosz volt mindenhol!mondja apjának hogy gyorsan fessen mert kakilnia kell!!uhh én kaptam is a lehetőségen mondom neki menjünk a wc-re....na ő ugyan nem!oké!hülyeséget csinaltam de mondom neki akkor maradj a szobankba vegyél pelust kakilj itt mert már fájt a hasa.és nem!megvárta még végez az apukája.nah?tehát a gyerkőcöm nem csak h a wc-be nem de mashol se kakil a szobáján kívül.becsukja az ajtózlt játszik és közbe elintézi a dolgát!

Védőnő kivan bukva h nem fordultam eddig senkihez es h adok pelust a gyereknek.

Beszeltem egy gyerekorvossal o mondta varjak valami nem alamult meg ki nala!na de meddig?nem várok tovább!

Ja és nem az ém fiam az egyetlen a csopiba aki éjjelre pelust vesz szoval nem tom mi ez.

2017. márc. 13. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Unokahúgomnál volt hasonló. Kaki csak otthon, csak pelusba, oviba meg nappal pisilt bilibe és wc-be is, éjszakára pelusoztak. Pszichológusnál is voltak, azt mondta nincs gond. Nem erőltették és kb 5 éves korában múlt el. Egyszer csak átkapcsolt és ment a kaki is a wc-be. Szóval van ilyen, és megoldódik előbb utóbb!
2017. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na igen nekem is ezt mondják ne aggódjak de azért már nagyon aggaszt.ezen kívűl amugy minden simán ment!nem kellett neki a bili se egyböl ment a wc-re pisilni...a cumit egyik naprol a masikra eldobta!most beteg volt és képzeljétek el elfelejtettünk rá adni pelust este....reggel néztem nincs rajta és nem pisilt be!én ugy meg dicsertem na mondom matol legalabb ejjelre nem kell.....aham hitten en.kozli velem ha nem adok neki bepisil.koszi fiam!de azt hiszem matol ejjelre nem adok bepisil akkor igy jartam.
2017. márc. 13. 14:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sokat utána olvastam a témának, mert nálunk is gond ez. (3,5 éves kislány nem ül bilire/wc-re, csak pisilni. A kaka a bugyiba megy játék közben a szobában.) Egy anyuka írt egy pszichológusnak, hasonló helyzetben voltak. A pszichológus azt válaszolta, hogy tulajdonképpen a gyermek szobatiszta, mert visszatartja a székletét mindaddig, amíg a számára ideális körülmények (szobája, bugyipelus) nincsenek meg és nem csak úgy végzi a dolgát éppen ott, ahol van.

A kisfiad valamilyen okból idegenkedik attól, hogy wc-n vagy bilin ülve kakáljon. Az ilyen okokat általában nagyon nehéz kideríteni, sokszor nem is sikerül. Viszont a legtöbb nagyobb gyerek motiválható v.mi vágyott játékkal. (Sajnos az én kislányom nem. Most hétvégén is bilire ültettem, amikor mondta, hogy kakálni kell. Rá is ült, ült is 15 percig, de csak pisilt. Aztán később a bugyijába nyomta. :-( )

Én már igen sok anyuka tapasztalatát elolvastam a témában és legtöbbször a dolog megoldódik magától, mindenféle erőltetés nélkül. Csak győzzük kivárni!

Végül is a kisfiad képes szabályozni a székletürítését, tehát nincs szervi baja, hogy ne tudná visszatartani.


Az éjszakai szobatisztaság más. Az idegrendszeri, hormonális érettség függvénye, azt nem lehet akaratlagosan szabályozni, hogy "na, ma éjjel nem pisilek be alvás közben".

Én már - mint érintett - megérdeklődtem a gyerekorvosunktól: nálunk, ha az 5 éves státuszvizsgálat idejére még nem alakult ki az éjszakai szobatisztaság, adnak fél év haladékot és után utalják be a gyereket kivizsgálásra.

2017. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!