Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért engedi be a pisi elejét...

Miért engedi be a pisi elejét a bugyiba?

Figyelt kérdés
Kisfiam szobatisztasága teljesen elkeserít. Pisilés tekintetében már tavaly júliusban szobatiszta lett, a nagy dolgoz pedig november óta már wc-be is hajlandó volt csinálni. Mondhatni decemberre teljesen szobatiszta lett. Január óta, azaz 2 hónapja viszont nem szól pisilésnél, csak miután beengedte az elejét a naciba, mindig csak utána szól.Kérdésem: adjam rá vissza a pelenkát vagy sem? Egyszerűen nem győzök egy nap ennyi hosszúnadrágot és alsónacit mosni. Kistesó tavaly júniusban született, lassan 9 hós, nem lehet már indok, hisz mellette lett szobatiszta. Felfázva nincs, ez biztos. Akkor miért csinálja? Figyelemfelkeltésnek? És meddig fog tartani ez az állapot? Szeptembertől menne oviba, addigra elmúlik? Áprilisban lesz 3 éves. Ja és igen, na nagyszülőkhöz megyünk vendégségbe, pár napra vagy órára, akkor nem csinálja ezt, vagy csak nagy ritkán. Egyébként egy nap hússzor megkérdezem, kell e pisilni, és mindig az a válasz, hogy nem, de 2 perc múlva már pisis naciban szól. El vagyok keseredve. A lényeg: adjam vissza a pelenkát vagy sem?

2016. márc. 3. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne add vissza a pelust!

Lehet, csak annyira belemerül abba, amit csinál, hogy nem veszi észre, csak amikor már elindult a pisi.

Türelem! Túl lesz ezen is :)

2016. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fiam 1 éve szobatiszta de még 1-1-szer előfordul hogy bemegy az eleje, mert annyira belemerül valamibe, hogy teljesen elfelejti a dolgot.

Pelust semmiképp ne adj rá!

2016. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ne add vissza!

Inkább kérdezés helyett próbáld meg, hogy "együtt" menjetek el bizonyos időközönként pisilni, megelőzve a bajt.

2016. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne szidd le, és ne is mondd neki hogy visszaadod rá a pelust! A fiam is csinálta, pár hónappal azután hogy szobatiszta lett, és a barátnőm fia is. Mindketten ovisok, pont ovi előtt lettek szobatiszták. Kezdek arra gondolni hogy ez sok gyereknél így van, van egy kis visszaesés. Én befenyítettem hogy visszakapja a pelust, de ettől nem lett jobb, csak rosszabb. Utánanéztem neten, és néhány "orvos válaszol" rovatban több szülő is írta ugyanezt a problémát, ami magától elmúlt. Miután megnyugtattam a fiamat hogy nincs semmi baj, és kicsit gyakrabban kérdeztem hogy kell-e pisilni (párszor még bement) hirtelen elmúlt. Barátnőm ugyanilyen idős fia dettó. Tudom hogy idegesítő, de türelem, és elmúlik. Csak ne adj rá megint pelust mert az megalázó neki.
2016. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem pedig a kistesó még simán bezavarhat...sőt! Pont ebben az időszakban jellemző (a kicsi 8-9 hós korában/, hogy hirtelen leszűkül a nagytesó élettere, a kicsi hirtelen mindenhol ott van, elkezd mászni vagy akár már kapaszkodva járni is, és folyton belemászik a nagyobb gyerkőc intim szférájába, elkapkodja a játékait, vagy éppen tönkreteszi a játékait, ledönti az építményét, szétszedi a gyurmaremekműveit stb. Én abszolút tapasztalatból beszélek, egy 3 éves nagyfiú és egy 1 éves kislány anyukája vagyok. A fiam 2 évesen lett szobatiszta, szinte soha nem volt baleset. Amikor a kislányom 8 hónaposan elkezdett villámgyorsan mászni, a kisfiam megkergült. Egyik napról a másikra újra bepisilt, bántotta a hugit, teljesen kifordult magából. Utánaolvastam, a fent említett dolgokat tapasztaltam. És valóban a lányom annyira belemászott a kisfiam aurájába😊, egy pillanatra sem hagyta játszani, nem hagyta egyedül, mindenét elvette. Nagyon tanácstalan voltam. A pelust nem adtam vissza. Rengeteget voltam Velük, egész álló nap ültem mellettük, játszottunk, folyton felügyeltem Őket úgy, hogy ne vegyék észre. Segítettem Nekik úgy együtt játszani, hogy a kislányom is részt vehessen a játékban, de ne tegye tönkre a fiam játékát. Kemény időszak volt, kb. 2 hónap alatt csitult a helyzet. Visszatért minden a régi kerékvágásba, a fiam újra stabilan szobatiszta lett, azóta már éjjelre is.

Most éppen ott tartunk, hogy szereti utánozni a hugit, néha babanyelven halandzsázik, néha kézzel eszik, mint a húga, néha pedig mindent a szájába vesz.

Ezeket csak azért írtam le, mert szerintem elhamarkodott lenne kijelenteni, hogy a tesó már nem zavarhat be, hiszen már 9 hónapos. Pont most zavarhat be isten igazából. És még hányszor be fog zavarni! Úgy tűnhet, a nagyobb gyerek már stabilan tud valamit, és hirtelen újra babásan kezd viselkedni. Ez mind a kistesó hatása. Rengeteg figyelmet kell szentelni a nagyobb gyereknek!

Kitartás!

2016. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok, az 5. válaszoló írta hogy a kistesó bezavarhat, hát igen, nálunk is van, 1,5 év a korkülönbség, és barátnőméknél is van kistesó. Lehet hogy tényleg ez a baj.
2016. márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat lányok, valóban úgy érzem, zavarhatja a kistesója. Pár napja csitult a helyzet, most épp megint nem pisil be, de múltkor is ez volt k. egy hétig, utána megint beengedte az elejét. Na, mindenesetre remélem, csak megoldódik! Akkor megpróbálom "elkülöníteni" őket úgy, hogy mégis együtt játszanak!
2016. márc. 7. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!