Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiamat hogy szoktasam billire?

Kisfiamat hogy szoktasam billire?

Figyelt kérdés

2 hónap mulva 3 éves lesz és szeptembertől ovoda.

Szeretnék ötleteket, tipeket, tanácsokat kapni azoktól akik már átestek ezen. (F/30)



2017. máj. 23. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

szia, még teljesen pelenkás? adtad már neki a bilit, tetszik neki?

én úgy csináltam a fiamnál, alig 2.5 éves volt, hogy mondtam neki hogy nem adok rá pelust, hanem gatyát és hogy szóljon ha kell pisilni, mert akkor a wc-re megyünk. előtte együtt vettünk gatyát. nem is nagyon volt baleset. talán 3-4x, de ez olyan 2-3 hónap alatt.

a fiam a kakilással áll hadilábon, valahogy azt kéne a wc-be csinálnia szeptemberig. amiatt vettünk bilit, hátha abba, de teljesen elutasítja a bilit, pisilni sem pisil bele. csak a wc szükítővel.

2017. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen teljesen pelenkás.

Igen adtam neki bilit mondtam csücsüljünk rá meg is tette de csak ott csücsül és nem megy belle semmi :)

2017. máj. 23. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha jobb idő lesz, vegyél le róla mindent és irány az udvar. Látni, érezni fogja, aztán adj rá egy kis alsót és kérdezgesd kell-e pisilni/kakilni. Eleinte sok baleset lesz, nem szabad leszídni, mindig csak türelmesen elmagyarázni, hogy szóljon, mert ő már nagyfiú!
2017. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most pont ezt probálom bent a lakásban már egy baleset volt :(
2017. máj. 23. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy alakult, hogy ott volt a bili a fürdőben és minden este fürdés előtt ráültettem, ha pisilt jó, ha nem nem, de mindig megbeszéltük.

Meg gyakran bejött utánam a wc-re és megbeszéltük, hogy oda kell pisilni.

Aztán egyszer csak magától jött, hogy ő pisilni akar.

2017. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vard meg a stabil meleget es idot hogy tudj egész nap takaritani.

Majd vedd le róla a pelust es kb. 3-4 napig nem add fel, NE ADD RÁ. Onnantól soha többet csak alvashoz!

Tapasztalatbol irom!!!

2017. máj. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó bekapcsoltam a konvektort és pont erre az elhatározásra juttotam csak ebben az a rossz hogy az udvara így nem engedhetem ki tegnap belle pisilt kétszer de lehet azért mert egy kicsit rákiabáltam de valószínüleg ettől pisilt rá szoval nem könyvelem el valódi sikernek majd meglátjuk ma mi lesz.
2017. máj. 24. 10:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma reggel még elmondtam neki egyszer és ugy jöttem be kétszer hogy volt a biliben
2017. máj. 24. 15:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Tegnap kezdtem ezt el ezt a biliztetés dolgot a párom hiába probálkozot nem volt eredménye, most hogy ő elment dolgozni muszály volt nekem kézbe venni a dolgokat :)

Ma már ott tartunk hogy mindig belle pisilt a bilibe és nem rég meg azt vettem észre hogy ott van benne a kaki is :)

Már egyedül van bent akkor is rá üll legyen az kis vagy nagy dolog, de igaz tegnap belle őszültem a sok magyarázkodásba de meg lett az eredménye egyszer rákiabáltam az is igaz amikor egésznap mondom neki mutatom hogy hova mit hogyan és lepisilt a szőnyegre és jót nevetet na akkor rákiabáltam nagyon pedig nekem is rosszul eset utána jött megint egy sor magyarázkodás és megtörtént a csoda:) ilyenkor nagyon megtapsolom puszilgatom mondom hogy milyen nagy fiu és ügyes

Remélem másnak is segítettem én nagyon boldog vagyok hogy ma a második napon mindent szó nélkül ott végez ma evett a kis asztalánál egyszere csak fel áll rá ült a bilire elvégezte a dolgát és vissza ült enni :)

(30/F)

2017. máj. 24. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!