Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi történik ha kisfiamat nem...

Mi történik ha kisfiamat nem viszem oviba 3 évesen csak 3.5 évesen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Aug.22.-én tölti a 3-mat, szept 12-én kezdi az ovit, de mi van ha én nem akarom beadni csak januartól?annyi hogy megvonják a csaladit vagy pénzbüntetes is jár érte? Igazàból az mindegy miert is szeretnèm később,szerintem még nem érett rá eléggé.
2016. aug. 17. 23:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

A dolog anyagi vonzatában nem vagyok jártas, de azt tudom, hogy kérhetsz gyermekorvosi-védőnői javaslatot, amelyben világosan leírják, hogy még nem javasolják a gyermek közösségbe kerülését. Ha te így érzed, biztosan meg tudod beszélni a gyermekorvosotokkal. Szurkolok.

Az én fiam most 3,5 éves, szeptemberben kezdi az ovit. Nem volt bölcsis. Picit én is aggódom. Bár írtad, hogy nem akarod részletezni, mégis nagy vonalakban elmesélnéd, mi az oka annak, hogy nem akarod még oviba adni? Érdekel, én is vívódom.

2016. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Az én lányom pl későn lett szobatiszta, a védőnő is azt mondta, nem teljesen óvodaérett. Ó novemberi, és szeptemberben kezdett volna, nem volt még 3 sem. Egy ismerős javasolta, hogy akkor adjuk be bölcsibe, a közösség jót tesz neki, és egy gondozóra 6-7 gyerek jut, nem 30, több figyelmet kap. Annyira jó választás volt a bölcsi, hogy egy évig ott maradt, 4 évesen ment csak oviba.

Te tudod, mi az oka, ha nem szeretnéd még az óvodát, bár a törvényi dolgokat nem tudom. Bár egy ismerőstől hallottam olyat, hogy beiratkozni be kellett, csak nem kezdte el az ovit, mert nem volt óvodaérett.

2016. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon vissza húzódó,félénk,érzékeny kisfiú,érdekes hogy pont most meg különösen az.pedig sokat jarunk jatszora,jatszohazba.kis baratnőjèvel szoktak jatszani,de sajnos a kislany nagyon hisztis akaratos,semmivel nem engedi hogy a fiam is jatszon,ő meg egyszerűen nem tudja megvédeni magát hiaba tanítgatom.de ezzel eddig nem volt nagy gond,ma a jatszon furan viselkedett mintha félne a gyerekektől,pedig eddig nyitott volt hozzájuk félek hogy a kislany az oka akit csak nagy vonalakban jellemeztem. Jatszon mindig eljatszottmasokkal most meg csak mellettem allt es nem mert semmit csinalni. De ezeken kívül is érzem hogy későn érő tipus. Nehezen nyílik meg,szelid baratsagos természet,szófogadó. El tudom kepzelni h oviban majd nem mer szólni ha pl pisilnie kell vagy szomjas.nem értem elég önállónak. De nem hiszem hogy ezekkel az indokokkal itthon tudnàm tartani.viszont a mai viselkedese a jatszon megijesztett hogy nem maszik fel a csuszdara mert állt ott fent két kisfiú... Remélem ez egy hamar múló dolog nala!mert én ra se ismertem ma.
2016. aug. 18. 00:14
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az égvilágon semmi!


Óvoda kötelesség nincsen, csak iskola kötelesség, bár efelől is vannak kétségeim, ugyanis magántanárt is fogadhatsz, na és akkor mi van?!


Miért ha valakinek a gyereke már 7 éves és nem volt ovis akkor oda iratják be? Vagy mi?

2016. aug. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Akiknek a szülei például sportolót nevelnek a gyerekükből azok a gyerekek se járnak se iskolába se óvodába, hanem magántanulók egytől egyig. Iskola helyett pedig reggeltől estig edzés heti 5 napban, azt a hétvégén meg ha van idő akkor tanul...
2016. aug. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

Amúgy vehetnél neki valami kistestű kutyát, ne csak emberekhez próbáljon szocializálódni, fogadok egyke gyerek.

Néha át kellene hívni más kisgyerekeket délutánonként játszani, vagy őt elvinni a barátaihoz, otthon se legyen egyedüli gyerek! Talán azt mondod hülyeség, de lehet bevállalhatnál mellé pár gyerekre felvigyázást!

Attól megjönne az önbizalma főleg ha ő is kapna feladatot.

2016. aug. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Óvoda kötelesség nincsen, csak iskola kötelesség"


Iskola kötelesség nincs, tankötelezettség van. Óvodakötelezettség van.


Kérdező! Kérdezz rá az óvodában, legtöbb helyen van erre formanyomtatvány. Ha engedélyezik, hogy később kezdjen a kisfiad (fogják), akkor nem vonnak meg semmit. Ha csak szimplán nem hiszed, annak következményei vannak, aminek a csp megvonása csak az első állomása.

2016. aug. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz, az ebben az életkorban eléggé gyakori jelenség.
2016. aug. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Mond hogy még nem szobatiszta, és a helyi jegyző rögtön engedélyezi az otthon maradást.

Vagy próbáljatok meg csak napi 4 órára menni, azaz csak délelőttökre.

2016. aug. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk amit írtál elég gyakori jelenség, a lanyomnak is vannak ilyen napjai pedig nyitott barátkozós bolcsis is...



En vinnem oviba es ha nem nyílik ki ki vennem, de az esélyt meghagynám ...

2016. aug. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!