Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 28 hónapos fiam, hogy vegyem...

28 hónapos fiam, hogy vegyem rá, hogy ráüljön a bilire?

Figyelt kérdés
Mindig szól, ha van vmi, két éves kora előtt ruhástul rá is ült, de most dacol. Udvaron szokott pelenka nélkül lenni, sokszor rángatja magán a pelenkát, kényelmetlen neki már.
2017. júl. 5. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd rá. Szoktasd a wc-hez, álljon oda mint a nagyok. Bilivel is el lehet játszani, hogy odatartod és állva pisil bele. Kakihoz viszont muszáj lesz ráülnie, úgyhogy kössetek kompromisszumot. :-D
2017. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megerik ra, ra fog ulni. Az eroszakoskodassal csak hatraltatod.
2017. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi jutalmaztuk matricával és nem bilizett hanem wc szűkítő volt, ő maga választotta ki :)

Bili a lányomnak nem tetszett

2017. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pihentesd. Nálunk os volt egy időszak két éves kora körül, amikor se fenyegetéssel, se könyörgéssel, még kindertojással se lehetett rávenni, hogy ráüljön se a bilire, se a wc-re. Sikított mint akit ölnek. Most 28 hónaposan viszont 2 nap alatt szobatiszta lett éjjelre-nappalra. Ahogy elkezdődött a bölcsiszünet, levettem róla a pelenkát, és ennyi.
2017. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is pihentesd most 1-2 hétig a dolgot, de úgy, hogy szóba se hozd a bilit/wc-t. Aztán megpróbálhatod újra. Gondolom, oviba megy, és ezért szeretnéd sürgetni a dolgokat. A kisebbik fiam ovikezdés előtt kb 2 héttel lett szobatiszta úgy, hogy alváshoz sem akart pelust, és nem is pisilt be. Igaz, hogy a kakihoz még kérte a pelust 1-2 hónapig, de aztán azt is elhagyta. ( fél napos volt az oviban, szóval ez sem volt gond). Szóval szerintem türelem, van még időtök. És az udvaron nyugodtan lehet pelus nélkül, ha nem akarja felhúzni.
2017. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és vannak erről szóló mesekönyvek, azt érdemes kipróbálni, mert szerintem segítenek.
2017. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Könyvünk van, a pápá pelus. Lehet jegelem a témát. Tudni kell, hogy kényelmes típus, cumisüveget sem fogta magának, csak majd másfél éves korától. Dacolós, hisztis természet, egyébként segítőkész, okos kisfiú.
2017. júl. 5. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!