Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 19 hónapos kislányom napi...

A 19 hónapos kislányom napi 10x kéredzkedik a vécére. Alakul a fejében a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves kisfiam, Ő 2 évesen lett szobatiszta. Sosem erőltettem, csak egy meleg tavaszi napon a szülinapja után pár nappal otthonra levettem Róla a pelusát, mert Ő is érdeklődött a vécé iránt.

A kislányom látja a bátyusát vécézni, egyébként is imádja a bátyját. Most úgy tűnik, bekattant Neki valami. Tegnap altatás alatt legalább 5x ment vécére, tépte le magáról a pelust, és üvöltött, mint egy kis sakál. Egyébként nagyon könnyen, gyorsan elalszik.

Nap közben is sűrűn megy a vécére, de meg nem sikerült belepisilnie. Látszik Rajta, hogy nyom, erőlködik, de nem sikerül kinyomnia semmit. Aztán határozottan csalódottnak tűnik, sírdogál, és mutogat a nunijára a vécén ülve.

Ilyet még nem tapasztaltam.

Valakivel történt már hasonló?


2016. aug. 23. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit idősebb a lányom, de ugyanezt csinálja. Bölcsődés, ő ott látja a többiektől.

A gondozókat kérdeztük is, hogy akkor ugorjunk-e neki. Mondták, hogy nem, ugyanis az előfeltétel az, hogy képes legyen felismerni az ingert és ez még nincs meg nála. Lehet, hogy holnap hirtelen meglesz, lehet, hogy csak 3 évesen, de jelenleg hiányzik.


Az udvaron tettünk is egy próbát, bugyit kapott pelenka helyett. Kétszer összevizelte magát, de észre se vette, csak megörült a tócsának és ugrált benne...


Jelenleg szerintem mindkettőnk gyerekénél még csak utánzós játék, nem valódi szobatisztaság.

2016. aug. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felfázás nem lehet a háttérben?

Nyári altatás, lehet csak próbálkozik.

Átmeneti, nem kell rá figyelni.

Addig nem leszünk szobatiszták még az agyban egy bizonyos hormon nem fejlődik ki. Nekünk is érdemünk a szobatisztaság de nagyobb százalékban ennek a hormonnak köszönhetjük, sokat nem tudják!

2016. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!