Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Származik hátránya, baja a...

Származik hátránya, baja a gyermeknek, ha "csak" 3,5 évesen megy óvodába?

Figyelt kérdés
Kislányom ősz legvégén lesz 3 éves. Amennyiben addig nem teljesen szobatiszta, "természetesen" nem vihetem óvodába. Be van íratkozva a 2017/2018-as tanévre hivatalosan. De mi van, ha a teljes szobatisztaság végett pl. csak tavasszal, 3.5 évesen viszem óviba .... lehet, sőt vszínű, hogy addigra kialakul nála, de ha pl. december végére vagy pl. januárra lesz pelus nélküli, akkor nehogy már a legnagyobb betegségszezonban vigyem beszoktatni, tehát azt tervezem, hogy akkor már megvárom a tavaszt (amúgy is évvesztes, tehát 4 évig lenne óvodában). Otthon tud maradni a gyermek, nagyszülővel, nekem term. vissza kell mennem dolgozni év végén és mivel a nagyszülő adott, ezért nem jár bölcsibe sem. Én úgy gondolom elvan addig otthon is, de ugye nem éri "kár" fejlődésében, stb. hogy nem lesz gyorsan óvodás? Egyébként teljesen korának megfelelő fejlődésű a gyerek, semmi gond vele, persze én túlféltem és óvom ... :-) ... Volt más is így, hogy 3 éves kor után vitte óviba?
2017. szept. 4. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hátránya nem lesz ebből, az óvodás kiscsoportban nincs igazából fejlesztés, túl kicsik hozzá.
2017. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Kár nem éri, de ennyi idösen mindenképpen nagyobb öröm a gyereknek a többi gyerekkel lenni mint a nagyszülökkel.

Viszont egy fél év nem veti vissza semmiben sem.


De mielött szobatisztaság miatt nem akarod oviba adni, beszélj az ovival hogyan állnak hozzá. Habár mi külöflödön lekunk, de itt lehet vinni a gyereket ha nem teljesen szobatiszta. Kb 1 hónap alatt szobatiszta lesz a gyerek, mert a többi gyerek is rendszeresen megy a wc-re, és erös érdeklödés lesz a fürdöbe menetel...


A másik, hogy betegség szezonra sem tudsz alapozni.

Nekem egyik gyerekem sem volt beteges az ovi elején. A kicsi pl 4 évesen kezdte a betegeskedést, addig semmi nem volt, azóta mindent elkapott. Vagy is az elsö év betegség mentes volt, de aztán...

2017. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sajnos vagy sem, nálunk semmilyen formában nem foglalkoznak a nem szobatiszta gyerekkel. teljesen annak kell lennie, alváshoz, napközben, stb. :-( .... zárójelben megjegyzem nem túl gyerekközpontú hozzáállás, de ez van ... persze, megértem én, sok a gyerek, de .... na mindegy ... egyébként már majdnem szobatiszta a kislányom, nappal teljesen, ill. még a pisivel van gond, hogy sokszor utólag szól ... és alváshoz viszont kell a pelus, bár nem lesz ottalvó az óviban. amúgy is elég beteges volt kicsi korában, majd 2 évig szinte feszt vmi volt mindig, szóval nem bánnám, ha jó időben menne először oviba, amikor talán egy kicsit jobbak már az "eü-i viszonyok" .. ezért gondoltam, hogy kivárom a tavaszt .... mellékesen nem értem azokat, akik azt mondják, hogy vigyük csak a gyereket óviba, majd ott 1 hét alatt szobatiszta lesz. ja, de könyörgöm, hogy vigyem, ha nem fogadják addig, amíg nem szobatiszta???? nem az oviban kell azzá válnia, hanem itthon ... egyszerűen nem fogadják, nem veszik be a csoportba, ha nem megy egyedül wc-re, lassan ott tartunk, hogy 3 évesen elvárás, hogy késsel-villával egyen, hogy önállóan öltözzön minden ruhadarabot, mosakodjon, fogat mosson, nehogy leegye magát, nehogy a földre szórjon ételt, stb... sorolhatnám ... bocsánat, de rohadtul elegem van az intézményrendszerek elvárásaiból ..... bocsi a kifakadásomért ... és sajnos az intézményekben olyanok dolgoznak, akik teljesen hasonulnak az elvárásokhoz .... csak tudnám mért megy az ilyen óvodába, gyerekekhez dolgozni ...??? na mindegy ... elkanyarodtam a témámtól :-)
2017. szept. 4. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz hátránya, én kapásból az októberi srácaimat januártól vittem. Sokkal több dajka kéne egyébként a csoportokba mert az ő dolguk az ilyesmi. Az én fiam 3,4 éves és egyedül semmit nem csinál csak eszik, iszik. Öltözés, WC használat semennyire sem megy egyedül. Kicsik még! Egyedül egy ekkora gyerek a fenekét sem tudja kitörölni mert oda sem ér a keze.
2017. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi hátránya nem lesz.

Arra viszont készülj fel, hogy hiába viszed tavasztól óvodába, akkor is az első pár hónapban (évben?) betegségből betegségbe fogtok esni.

2017. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogszabály kötelezi az óvodákat a 3 évet betöltött gyerek felvételére. Ha szobatiszta, ha nem. Tehát azzal, hogy a szobatisztaságra hivatkoznak, hazudnak.
2017. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!