Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy vettétek észre, hogy már...

Hogy vettétek észre, hogy már nincs szüksége a gyermeknek az ebéd utáni alvásra?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés ihlette a kérdésemet.

A gyermekeim még látszólag nagyon igénylik a nappali alvást. A 2,5 éves kislányom egyértelműen, Ő még pici, és ebéd után pikk-pakk elalszik. Alszik 2 órát, este pedig már 9-kor durmol.

A 4 éves fiam inkább az, aki fejtörést okoz. Reggel korán kel, így olyan 13 óra körül gond nélkül elalszik. Ha nem ébresztem, képes lenne 4-5-ig aludni (egyébként nagyon aktív energiabomba, nem csoda, hogy kidől). Viszont így este sokszor kínlódva alszik el 10 órakor.

Ez nem is gond, ha hétvége van, de hétköznapokon reggel 6-kor ébresztő van.

Azt megfigyeltem, hogy ha oviban van, akkor kifárad annyira, hogy a nappali alvás ellenére is képes itthon legkésőbb fél10-kor aludni, és kipihenten ébredni másnap.

Inkább a hétvégeken gondolkodom, hogy vajon altassam-e ebéd után, vagy sem. De az oviban alvástól sem akarom elszoktatni, mert hál' istennek ott is könnyen elalszik.

Nálatok mikor szokott le a gyermek a nappali alvásról? Csak otthon vagy az oviban sem alszik?

Ti mit tennétek a helyemben főleg így, hogy kistesó is van, aki még aludni akar ebéd után?

Köszi


2017. jún. 13. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kulfoldon lakom, itt a 4 eves mar iskolas, szo nincs alvasrol. Az itteni gyerekek viszont este 7 kor mar alszanak.
2017. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A férjem nagyon nappali alvás-párti, szerinte egy ovis gyermeknek még szüksége van a nappali pihire akár látszik, akár nem. És a fiunk valóban könnyen elalszik ebéd után. Ezért hajlok arra, hogy igazat adjak a férjemnek, és amíg nem okoz gondot az elalvás, addig kell is Neki. Csak így hétvégente elég nehéz az esti altatás.
2017. jún. 13. 09:19
 3/18 A kérdező kommentje:
Hűűű, tényleg? Ez nagyon érdekes! Ez melyik ország?
2017. jún. 13. 09:19
 4/18 anonim ***** válasza:

Ugy, hogy nem aludt el.

Lefekudt mert mondtam neki, de csak forgolodott, nyuglodott, es mikor mondtam neki egy-masfelora utan hogy felkelhet, jokedvuen rugta le a takarot es ment jatszani, delutan sem volt nyugos es este sem.

2017. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Ha kimarad egyszer-egyszer a nappali alvás, a fiam simán bírja, ritkán nyűgös estére, de inkább bírja a tempót. És olyankor valóban már 8-kor vagy még korábban alszik.
2017. jún. 13. 09:26
 6/18 anonim ***** válasza:
4. vagyok, nalunk mar hetek ota minden hetvegen igy volt, akkor dontottem ugy hogy oke, mar nincs ra szuksege :)
2017. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

És az otthoni nappali alvás elhagyása nem zavart be az ovis rutinba?

Mert azt végképp nem szeretném, hogy az oviban ne akarjon majd aludni, azzal rendesen megszivatnám az óvónőket és a többi gyerkőcöt is. Ők még javarészt mindannyian alszanak, kiscsoportosok.

Talán az a különbség a te gyermeked és az enyém között, hogy te azt írtad, ő elaludni sem tudott, ezért gondoltad, hogy már nincs rá szüksége. Az én fiam viszont gond nélkül max. 10 perc (de inkább 5) alatt alszik.

2017. jún. 13. 09:46
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, itt ritmusproblémák vannak. Egy 2 éves gyereknek 9-kor már régen aludnia kellene, hogy meglegyen a napi szükséges alvásmennyiség (13-14 óra naponta), ami az egészséges fejlődéséhez szükséges.


4 évesen ez a mennyiség már csak 11-12 óra átlagosan.


Altasd csak nappal is! Érdemes maximum két óra múlva felébreszteni, s akkor nem lesz gond az esti alvással. Így alszik nappal 2 órát, éjjel 9-10-et, és megvan a szükséges mennyiség.

2017. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem a kicsi 1.5 éves, a nagy 3.5. Mindkettő alszik ebéd után. Nálunk a hétvége nem más, mint a hétköznapok, így nem zavarodik meg a ritmusuk. Vasárnap sem alszunk délig, mi felnőttek sem. Ugyanakkor kelünk, reggel fél7-7között. Nálunk korábban van az ebéd, és így fél1kor már fekszenek le aludni. fél4ig alszanak, és utána nagyon aktív délutánokat szoktunk csinálni (kirándulással, sok sétával, szaladgálással a szabad levegőn). Vacsora is korábban van, legeslegkésőbb fél7kor. Utána sorban fürdés, és végül 8kor alvás. Nálunk ez bevált és még egyiken sem látom, hogy változtatna rajta.
2017. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, 8-as, ezért is kezelem külön a két gyermekem alvását. Azt írtam, hogy a kétévesem este 9-kor már alszik, és nappal is alszik egy hatalmasat. Az nem is kérdés, hogy Neki aludnia kell ebéd után.

A 4 éves fiam a kérdés. Ő megalussza a nappali alvásával együtt a 11-12 órát. Viszont ha nem aludna nappal, már este 8-kor aludna, és nem kukorékolna reggel 6-kor, hanem lehet, hogy aludna 8-ig, és gy is meglenne a 12 órája, csak egyben , nem külön. Ezért gondolkodom azon, hogy vajon hogyan alakulna az alvása, ha kimaradna a nappali nagy alvás. A kislányom alvását nem érinti a kérdésem.

2017. jún. 13. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!