Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Jó ötlet levenni a pelust?

Jó ötlet levenni a pelust?

Figyelt kérdés
Eddig nem akart a wc-re ülni, bilire is inkább csak ruhában. Most kapott egy fellépős wcszűkítőt, azóta viszont egyfolytában menne a wc-re. De mindig csak pisi után szól. Arra gondoltam, ha leveszem a pelust akkor jobban megérzi, ráérez. 1-1x biztos be fog csurogni az eleje de talán így gyorsabban rájönne, hogy mi az az inger, ami után a pisi jön, és mivel szeretne a wcbe pisilni, így fog tudni szólni előtte.
2018. nov. 11. 16:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

De a gyerekben nem tudatosul a pisi, kaki undorító volta. Ezért nem lesz motivált, hogy használja a vécét.

Tehát nem feltétlenül káros, ha látja a gyerek milyen másnap a kaki, pisi. Mikor el kezd az rothadni. Így jön rá, hogy annak a vécében a helye.

Ha szembesülünk tettünk negatív következményeivel, abból tanulunk igazán.

2018. nov. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
10-es, ha a gyerekednek másfél éves korára sincs annyi mozgáskoordinációja, hogy leüljön valamire, akkor szerintem nagyon nagy bajok vannak vele, amit inkább ki kéne vizsgáltatni nem háborogni azon, amire az ember évszázadokon át képes volt és teljesen normális dolog. Manapság a gyerekeket túl sokáig kezelik csecsemőként, értem én, hogy kényelmes, de ne magyarázzuk már meg, hogy ez normális és jó.
2018. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Erre reflektálnék még: "bűz az egész kégliben" a gyerekem, aki nem különleges(!) mióta ült bilibe kakált. Még mielőtt büdöset tojt volna. Nem a bilitől van büdös, hanem attól, mikor a 2.5 éves mindent evő maga alá szarik egy ugyanolyat, mint egy felnőtt ember, aztán ugrál még benne fél órát, és jól széttrancsírozza a fenekén, meg bemegy minden ráncba, anyuka meg beteszi az angel care kukába a pelenkát, meg a fél csomag törlőkendőt, amivel letörölgette a szart a gyerekről. Hiába a bűzzáró kuka, ez kurvä büdös. Te még törölgeted a gyerekedről a szart, mikor az enyém már rég játszik, én meg már rég tök mást csinálok, mert lehúztam a szart a budin. És akkor én vagyok a gáz?
2018. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"ha a gyerekednek másfél éves korára sincs annyi mozgáskoordinációja, hogy leüljön valamire"


Láttál te már másfélévest? A feje nagy, a keze nem ér a seggéig, hogy kapaszkodót találjon, még a gránitbilit is fognod kell, hogy rá tudjon ülni, nemhogy a tíz gram műanyagot. A pelenkát külön zacskóba lehet tenni. Igényel és kap is annyi figyelmet, hogy ritkán ül bele. Akkor is elég ritka, hogy nagyon szét lehetne trancsírozni. Büdös volt másfélévesen is, inkább a te hozzátáplálási szokásaid lehetnek érdekesek, ha a tiednek nem volt még az. De azért harcolj csak az igazadért nyugodtan, nemrég vettem egy rahedli popcornt épp az ilyen esetekre.

2018. nov. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
Jaj, most nézem, a tied félévesen bilizett... Ó, jár a taps, ez igen. Gondolom amikor kihugyál belőle meg pár hónapra rá amikor lát valami érdekeset és bilit hátrarúgva nekiindul felé, az a tiszta technológia. Kemény család lehet.
2018. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

10 hónapos kora óta úgy állt fel a biliről, hogy nem kellett segítség nem borult ki véletlen sem.


Nézd, nekem tök mindegy mit csinálsz, de tény, az emberek évtizedeken, sőt, mit évtizedeken, évszázadokon és évezredeken keresztül marha hamar abba hagyták a maguk alá csinálást. Az utóbbi 25-30 év újítása ez, hogy egyre tovább tekintik normálisnak azt, hogy a gyerek magaalá szarjon kamu szövegekkel. Godnoljál már bele racionálisan ember, hogy lehet azt védeni, hogy hagyod magaalá szarni? Mert nem tud egyedül leülni és felállni? Bakker éhen halni, megfagyni, koszosan lenni stb. se hagytad nem? Pedig nagyon sokáig nem tud egyedül beleülni a kádba, kenni egy szendvicset és felhúzni a zokni. És akkor pont az az abnormális aki abban is segít a gyereknek, hogy ne kelljen neki maga alá üríteni?

2018. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Jó, tökmindegy, mindenki meghülyül meg visszafejlődés van, de szerencsére itt vagy te, a rekorder.
2018. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szar, amikor már nem tudsz érvelni, csak próbálod megbántani a másikat, de megint elmondom. A gyerekem NEM különleges, NEM rekorder, NEM akrobata. Én se vagyok az. Egyszerűen a gyerek képes arra, amire minden más gyerek is képes (komolyan 30 éve, amelyik gyereken pelenka volt két éves korába azon mindenki csodálkozott, hogy vajon mi baja van, hogy még mindig nem szobatiszta), csak manapság el van hanyagolva a tanításuk, segítésük zavaros érvelések mentén.
2018. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Persze, régebben is okoztak elég pöpec komplexusokat a kakakérdés korai tudatosításával és szabályzásra kényszerítéssel, gyakori balesetekkel (most majd mondd azt, hogy nektek nem volt lépten-nyomon baleset, amikor - leírom már, hátha nem láttad még - IDEGRENDSZERILEG NEM ÉRETT MEG RÁ). Neked se tilos, mások sokkal keményebb dolgokat megengednek maguknak a saját sarjukkal szemben, az ember tudomásul veszi és él tovább, nincs megoldás erre sajnos. Te is csak nyomatod a magadét, független kutatócsoportok meg biztos eldőlnek a sok lóvétól, amit a liberó meg ezek gyömöszölnek a zsebükbe.
2018. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én nem tudom az utolsó mit nem ért, nincs ilyen, hogy nem érett meg az idegrendszere. Jó ég. A világ nagyobb részén a mai napig nem használnak pelenkát, és nem csak a busmanok között, ahol mégis, ott se ilyen kirívóan hosszan, mint a nyugati világban. És komplexusa senkinek nem lett attól, hogy időben leszokott a pelenkáról, csak attól, ha bántották, szidták. Az meg mindegy, hogy hány évesen történik. Ha baleset van, attól semmi baja nem lesz a gyereknek, tanul belőle, hogy meddig bírta tartani, nem ért oda stb. ha megrángatod érte meg ordibálsz, na attól lesz neki komplexusa. Vagy ha rákötöd a bilire. Az időbeni szobatisztaságra nevelés nem erről szól.
2018. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!