Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 6,5 eves fiammal mar mindent...

6,5 eves fiammal mar mindent kipróbáltam! Van esetleg meg ötlet?

Figyelt kérdés

6,5 eves fiam nappalra 2 eves kora ota megbízhatóan szobatiszta, ejjel viszont meg mindig többször bepisil. Voltunk mar kivizsgalason, minden rendben. Pszichologusnal, minden ok. Kineziologusnal, minden ok. Próbáltam a "6ora utan nincs ivás" dolgot, a cseppcsengot, a Sinorina cseppet, az agy áthelyezését vizer miatt, a "11-kor kiviszem pisilni" módszert, mindent, de mindent.

Annyira melyen alszik ejjel, hogy se kep, se hang...

Van valami gyogyszer, ami felületesebbe teszi az alvást es elméletileg fel tud ébredni az ingerre, de rettegek ettől es az esetleges mellekhatasaitol...

Van valakinek ezen kivul ötlete? Esetleg ezzel a szerrel kapcsolatban tapasztalata? Minden erdekel! Nekem mar nincs tobb ötletem...



2015. szept. 26. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A Heim Pálban működik enurézis szakrendelés.

És ezt a cikket is olvasd el, hogy tényleg ennyi mindent kupipáltak- e a fiadnál, vagy csak elfogyott a türelem, esetelg nem volt több ötlet.


[link]


Kitartást!

2015. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Tudok egy egyszerü és hatékony megoldást. Vezessétek egy füzetbe mikor pisilik be és mikor nem. Amikor bepisilik akkor fekete pontot kap, amikor nem akkor pirosat. Ha kigyűlt három piros pont akkor kap egy ajándékot tőled, ez fogja motiválni, hogy ne pisiljen be és idővel teljesen kimarad ;) Érdemes kipróbálni mert amilyen egyszerünek tűnik pont olyan hatékony.
2015. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dologért fekete ponttal büntetni, amiről nem tehet? Ez a legnagyobb baromság, amit hallottam.

Ne hagyjd abba a kivizsgálásokat, és ne elégedj meg 1 orvos véleményével.

Menni kell tovább.

2015. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%
Pontosan az van, hogy ha pszichés alapu a dolog akkor részben ő tehet róla és ezzel megoldódik a probléma, meg hát legyünk őszinték a fekete pont nem olyan drasztikus megoldás hiszen csak egy pont végsősoron, nem egy pofon vagy sarokba állitás, abszolút motiváló jellegü semmi más.
2015. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

a füzet módszert csak úgy, ha nincs benne fekete. aznapra nem jár piros, üres marad. gyűjtse a pirosokat, x darab után kis motiválóajándék stb ez mind oké ebben a módszerben.

valamint: már hatalmas fenék lehet kerítve otthon ennek. szerintem minimalizáljátok le az ezzel való foglalkozást. kezeljétek úgy, mintha csak egy élvégezendő feladat lenne átöltözni éjjel, vagy ágyneműt húzni. ne legyen érzelmi értéke! tök nyugisan: semmi baj, megoldjuk drágám, légyszi add ide a lepedőt- és kész. utána puszi simi jó éjszakát megint. ha nem ér el vele se negatív se pozitív megerősítést ,akkor nem lesz értelme "provokálni" (még ha ez tudat alatt is történik, tehát nem szándékos). nincs plusszfigyelem a pisi dolog miatt! ellenben: minden másban ahol csak lehet: dicsérni, megerősíteni! soha nem alaptalanul, de észre kell venni amiért jogos lehet egy kis dicséret!

a heim pálos kivizsgálást én is javaslom.

2015. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nincs szervi es pszichés oka sem szerencsere. Fekete pontot soha nem adnék neki, mert nem csinál semmi rosszat es azert nem érdemel "szidást" amiről nem tehet... Matricaztunk is rengeteget... Mar probaltam azt is, h akkor is kapott matricát, ha becsurgott (persze tisztán es szárazon ébredt, de azert mert atoltoztettem), h ne stresszeljen ezen, hatha ugy könnyebben tul lesz ezen.

Egyelore semmi nem jon be...

Barmi egyéb ötlet? Koszi az eddigieket...

2015. szept. 28. 20:19
 7/15 A kérdező kommentje:
Meg annyi, h nem a türelem fogyott el. Nincs nagy ugy csinálva ebbol az egészből, csak jon a tel, es nem szeretnem h megfazzon ejjel ezen kivul pedig meg a szaritogep ellenére sem tudok 2-3 garnitúra ágyneműt megszaritani egyik napról a másikra...
2015. szept. 28. 20:31
 8/15 A kérdező kommentje:
"Egyszeruen" tul melyen alszik es semmire sem ébred fel...
2015. szept. 28. 20:32
 9/15 anonim válasza:
0%
Én is így voltam és a piros-fekete pontos képlet bevált, de ha féltek azt alkalmazni mert sérül, meg ki tudja szegénynek milyen traumája lesz a fekete pont-tól, akkor várd meg mig sajátmagától leszokik mert egyszer csak eljön az is, csak ne legyen túl késő amikor már mindenki csúfolkodik vele és akkor attól biztos lesz traumája. Szerintem túlzottan félted és ez külső személyes vélemény , nem keverendő össze a szeretettel, mert sokan nem tudnak normális határt szabni az elkényesztetés és szeretet közt aztán nem értik miért van annyi baj a gyermekkel. Sok sikert továbbra is ;)
2015. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem olyan kérdésem lenne hogy milyen vizsgálatokat csináltak? A lányom most töltötte 18-án az 5. életévét,eddig a doki azt mondta hogy 5 éves koráig várjunk,most viszont elindultunk,kaptunk beutalót a neurológiára,ahol azt mondták hogy majd megnézik a veséjét is. Letesszük aludni és onnantól számítva másfél óra múlva már pisi van a pelusba(próbáltuk levenni róla,de miután minden nap pisis volt az ágy és minden egyéb,úgy gondoltam visszaadom rá,pont ezért mert nincs ennyi ruha és ágynemü a világon),néha reggelre annyi pisi van benne hogy átázik :( Nekünk a háziorvos mondott valami orrsprayt ami szabályoz valami hormont ami az éjszakai vizelet visszatartásért felelős. Nappali pisilés nálatok hogy alakul? A lányom van hogy 30 percenként pisil,de 1-1,5 óránál tovább nem bírja...lehet nálunk más a gond? Esetleg hólyagkapacitási probléma? 15-én remélem okosabb leszek,akkora kaptunk időpontot Dr. Farkas Viktorhoz a sotén.
2015. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!