Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha tudja, hogy a pelenkába mi...

Ha tudja, hogy a pelenkába mi kerül, akkor el kehet kezdeni bilire tanítani?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, az enyém 1 éves kora óta mondja, hogy, éppen kaka van, de nem tud bilizni, bár lehet tudna ha nagyon eröltetném, de mivel csak 21 hónapos nem látom sok értelmét, nem érzi előre az ingert, csak azt, hogy éppen kakál.
2019. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, hogy manapság mennyire elhúzódott a pelenkás időszak. Én és a testvérem már 11 hós korunkban biliztünk. Gondolom ez az egyre jobb minőségű pelenkának köszönhető, kényelmesebbnek érzik és nincs miért átszokni. Viszont én biztos hogy minél előbb bilire fogom szoktatni, szerintem az nem normális dolog hogy ovi előtt szenvednek az átszoktatással. Egyrészt környezet kímélése miatt (lehet hogy sima textil pelenkát fogok alkalmazni a kicsinél, amikor megszületik) másrészt, szerintem sokat jelent hogy 2 évesen nem azt fogja hogy mondani hogy bekakiltam, hanem hogy kakilnom kell. Most pontozzatok le nyugodtan, ez csak az én véleményem.
2019. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Mi 22 honaposan kezdtuk, de mar 20 honaposan is siman rault a bilire, es tobbszor belepisilt, neki mondjuk nem volt ujdonsag, babakora ota tudta, mi jon ki ott, mert reszidoben EC-ztunk (elimination communikation - termeszetes csecsemohigienia). 22 honaposan csunya pelenkkiutese lett mar nem eloszor, igy ugy ereztem, lepni kell, elbucsuztunk a pelenkatol, es onnantol par nap mulva mar ejszaka sem pisilt be. Az elso 1 het volt kemenyebb, nagyon kellett figyelnem, ha pisilt, azonnal a bilire vittem, ha nem ment epp magatol. Bilidalt hallgattunk, enekeltunk. O meg akkor csak par szot mondott, nem igazan beszelt. Egy hetig a nappaliban, kijelolt helyen csinaltuk ezt, leteritettem vizhatlan lepedot, aztan hadd szoljon. Baratnomek kislanyaval egyszere kezdte a fiam, o is hasonlo modszerrel lett 1 het alatt szobatiszta. Az agytisztasag nalunk alapbol jott a nappalival par nap kesessel, ez viszont nagyon egyeni, a kislany meg ugy tudom, pelenkaban alszik az azota eltelt 1 ev ota, de az egy hormon jelenletetol fugg. Es mielott valaki azt gondolna, hogy barmifajta eroltetes volt ebben, leirom, hogy nem volt, a gyerek egyuttmukodott az esetek tobbsegeben. Amikor nem, akkor meg rahagytam, es megbeszeltuk.
2019. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Mi mind a két fiunknal hamar elkezdtük az bilizest.Szerintem nem voltak meg 2 evesek sem de már bilibe kaksiztak.Megmondom őszintén spórolás szempontjából sem utolsó.Nagyon drága a jo pelus,meg százszor könnyebb volt így mint pelenkazni őket.Nagy segítség ha van nagyobb testvér úgy a kicsit könnyebben ralehet szoktatni.
2019. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fiam másfél éves. Már tudja, hogy a bilibe, wc-be pisilni kell. Mostanában van, hogy szól ha pisil vagy kakil. Ráül a bilibe ha kedve van. Ha vki elmegy a wc-re rögtön kommentálja pl:apa pisi!

Én nem ültetem rá se a wc-re se a bilire. Fürdés előtt, meg ha bejön velem a wc-re meg szoktam kérdezni akar-e oda pisilni.

Tervezem, hogy nyáron a kertben majd pelenka nélkül is játszhat. A felismerésben biztos segít majd. De még jövőre se lesz elkésve.

Attól is függ a te gyermeked mennyi idős, hol tart a mindenféle fejlődésekben, stb.

2019. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!