Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves múlt a fiam, de semmi...

2 éves múlt a fiam, de semmi jelét nem adja annak, hogy próbálkozzunk a szobatisztasággal. Lehet egyik napról a másikra változik majd meg?

Figyelt kérdés

Nem erőltetjük, nem kérjük hogy bilizzen. Leginkább azért sem, mert még csak jelezni sem jelez ha pisil vagy kakil. Nem bújik el, nem áll meg, simán mozgás közben végez a dolgával és észre sem veszi. Volt hogy ült már bilin (amikor megvettük), de csak széknek használja.

Amikor mi megyünk el wc-re, az sem izgatja, nem érdeklődik, nem jön utánunk. Egyetlen érdekesség a fürdés közbeni pisi, amit szabad szemmel lát és tanulmányoz. Viszont pelus nélkül meg maga alá pisil, tanulmányozás, odafigyelés nélkül.


Lehet csak jövő nyárra alakul majd ki nála a szobatisztaság?


Téli gyerek, ezért nem megy még idén oviba.


2019. ápr. 20. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Igen, a gyerekek különbözőek. Van aki lassan, hónapok alatt válik szobatisztává, vagyis néha szól, néha vannak balesetek. Más gyerek meg egyik hétről a másikra. Ismerősöm kislánya 2,5 évesen egyik héten még hallani sem akart a biliről, wc-ről, 2 hét múlve pedig teljesen szobatiszta lett nappalra, mégcsak egy baleset sem fordult soha elő.
2019. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem novemberben volt 2 a lányom. Szerintem idén nyáron jön majd le a pelus.

Nekem negyedik gyerekem, én nem izgatom magam miatta. :)

Néha szól hogy wc-be akar pisilni, de nagyon rapszodikus ez.

Semmiről nem vagytok lemaradva.

2019. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk két évesen ugyanígy volt. Sőt, két és fél évesen is. Kicsivel 3 éves kora előtt kezdett egyáltalán érdeklődni a témában a fiam. Akkor viszont gyorsan ment, pár hónap alatt szobatiszta lett nappalra. Éjszaka 3 és fél évesen.
2019. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Óriási hiba, hogy amint lehetett, nem kezdted el biliztetni. Én is és tesóm is 1,5 évesen!!!!!!!!!! szobatiszták voltunk. Nem kell, hogy oda ürítsen, de ha pelusosan ráülteted már jó indulás, hogy szokja az ülést a bilit stb. Nagy hülyeség, mikor a gyerekre vár ezzel a szülő! Amint lehet biliztetni, dicsérni és mehet oviba. Nem értem miért nem ültetitek bilire!!!!! Két éves a gyerek!!!
2019. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, de eleve rossz a kiindulás. A mi időnkben textil pelust kötöttek a gyerekre majd azt műanyag fóliával lezárták, oldalt megkötve.

TERMÉSZETES, hogy abban az időben sokan lettek hamarabb sobatiszták, hiszen az NEM VOLT KÉNYELMES, a gyereket eleve zavarta az egész és hamar átszokott. Ma már a pelusok mindent felszívnak és nem zavaró.

Ne hasonlítsd a régi rendszert a maihoz.

2019. máj. 24. 09:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem textilpelusoztunk drága! Nem vagyok veled egyidős!
2019. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!