Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a következő lépés? Lányom...

Mi a következő lépés? Lányom két éves múlt, a szobatisztasággal most úgy állunk, hogy ha itthon vagyunk, akkor pár napja ügyesen szól pisi, kaki miatt és megy a bilire.

Figyelt kérdés
Ha elmegyünk itthonról, délutáni alváshoz és éjszakára még pelusban van. Mi jön ezután? Várjunk egy ideig, hogy ez stabilizálódjon és egy idő múlva, ha mondjuk rövidebb utakra megyünk, akkor már pelus nélkül? Nálatok hogy történt?
2010. okt. 4. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Kislányom 20hónaposan lett szoba tiszta.Kb.1 hétig azt csináltuk,hogy csak itthon nem lett ráadva pelus,aztán már elmenetelkor sem,mert az bezavart nála,hol lehet pelusba pisilni hol nem. Mielőtt itthonról elmentünk pisiltattam. Ha kell neki akkor kint pisilunk,autóval is félre lehet állni,nem gond.E hónap 27én lesz 2éves.Csak alvásra kap pelust :)

üdv

2010. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, várjatok egy kicsit, amíg egy picikét hosszabb időre vissza tudja tartani, vagyis inkább úgy mondom, hogy hamarabb jelez. Utána rövidebb útra már ne adj rá pelust. Mondjuk az első pelenka nélküli vásárlásunknál én végig paráztam, hogy mi lesz, ha a bolt közepén bepisil, persze igyekeztem nem mutatni hogy aggódom :D De egyszer sem pisilt be sehol :)

Az alvásokkal úgy voltam, hogy a bölcsiben szóltak, hogy már délutáni alvásra nem is adják rá, mert mindig száraz pelussal ébred, és utána még kibírja addig, amíg kiviszik a bilire, szóval nem kell. Akkor már én sem adtam rá. Az éjszakainál meg az volt, hogy jobbára akkor is szárazan ébredt, de nem mindig, kb. az esetek 2%-ában nem. Azt mondtam, hogy na, ha elfogy a pelus, akkor nem veszünk többet. És már két hete pelus nélkül alszik éjjel, és sose történt még baleset. Szerintem álmában is érzékeli, hogy már nincs rajta pelenka, nem szabad ilyenkor pisilni, ezért nem is pisil, sőt, reggel sem kell kapkodni.

2010. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!