Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 és 3 évesem még igényli...

4 és 3 évesem még igényli alvásnál a pelenkát, miért? Sose fognak leszokni?

Figyelt kérdés
Nem itatom sokat őket estére. A délutáni alváshoz is kell nekik.
2019. ápr. 21. 04:26
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Mert van otthon. Ne vegyél és akkor majd nem igénylik. Ennyi.
2019. ápr. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
5 éves korig teljesen normális. Majd megérnek, nyugi. Ha levesed róluk, csak durvasok mosást kapsz jutalmul. :)
2019. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Azért szerintem megérné próbálkozni mert a lányom is úgy volt,hogy ha pelus volt rajta simán belepisilt,mert szabad volt a pálya,de ha levettem akkor már nem pisilt bele.
2019. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én lányom is ilyen volt, ha tudta, hogy van pelus, bepisilt. Egy szép napon közöltem, hogy elfogyott a pelenka (amúgy tényleg pont elfogyott, gondoltam teszek egy próbát, max veszek holnap). Na hát azóta nem is kell. Ekkor már 3,5 éves elmúlt. Ha rajta múlna, szerintem most is pelusban aludna. És ugyanez volt egyébként a nappali szobatisztasággal is, magától eszében sem volt bilizni vagy vécézni, mondogatta, hogy kér pelenkát, és egy az egyben megmondta, hogy mert akkor nem kell kimenni játék közben. Egyszercsak mondtam, hogy nincs több pelus, érdekes, azóta szobatiszta. De ha nem forszírozom, szerintem most se lenne az (4 éves lesz nyáron), mert őt valamiért marhára nem zavarta a pisi a pelusban.
2019. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Napközben hálistennek kakilni és pisilni is elmennek, soha nem pisilnek vagy kakilnak be. Igazából az éjszakai pelus zavar nagyon.
2019. ápr. 21. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az simán belefer meg, ne zavarjon.
2019. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Belefér. A szobatisztaság és az ágytisztaság nem egyszerre történik, a kettő között egy év is eltelhet. Ha egy gyerek pl. 3 évesen lesz szobatiszta, akkor bőven belefér, hogy kb. egy év múlva lesz ágytiszta.

Nálatok pedig a kisebb tesó hatására valószínűleg a nagyobb is igényli még.

2019. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Láttam egyik Youtube csatornán egy 10 gyermekes családban ahol a 4 gyermek kisebb volt 1-1 év korkülönbséggel.


És ott a 4 kicsi gyermekek közül a 6 hónaposnál, 18 hónaposnál, és 30 hónaposnál még teljesen természetes volt a nap 24 órájában a pelenka viselés.


Míg a 42 hónap körüli gyermek pedig éjszakára viselt pelenkát. Pedig a 6 nagyobb testvérei is voltak akik éjszakára sem viseltek pelenkát.

2019. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos kényelmes nekik, azért igénylik.
2019. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!