Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki készitetett tetovàlàst...

Valaki készitetett tetovàlàst szoptatàs alatt?

Figyelt kérdés

Napkozben nem szopio ejjel 1x 10 honapos kislany anyukaja :)

evfordulo alkalmabol szeretnek egyet, nyilvan ha veszelyes a babara, nem fogok.


2019. aug. 4. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem a babára veszélyes hanem a te hormondjaid miatt az sem biztos, hogy megmarad a bőrödben. Elég sok tetováló művészt ismerek és egyik sem vállal terhes vagy szoptatós anyát. (nyilván lehet titkolni is, de utána ne őt hibaztasd ha 40 ezerért a végén egy halvány paca lesz rajtad)
2019. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Van tetováló a családban és ő nekem csinált amíg szoptattam. Gyönyörűszép, nem halvány paca. Ő azt mondta, hogy kérdezzem az orvost, ha ő rábólint akkor oké. Egyébként azért nem szeretik vállalni, mert ha valamilyen oknál fogva elfertőződik seb lévén akkor az átjut a babához szoptatásnál. Na most én otthon ültem egész nap a gyerekkel jóformán télen amikor csinálta, rendesen tisztántartottam és semmi probléma nem is adódott.
2019. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Normálus tetováló nem tetovál szoptatós anyát.
2019. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Orvos édesapám a fülbevaló belövetéséről is erőteljesen lebeszélte a szoptatás idején a nővéremet.

ritkán alakul ki olyan súlyos fertőzés, amit nem lehet szoptatás mellett szedhető antibiotikumokkal megfékezni, de ha mégis, akkor el kell választani a kisbabát, az meg kinek jó?

Ha eddig kibírta valaki fülbevaló (vagy tetoválás) nélkül, ez a pár hónap vagy egy év nem számíthat olyan sokat. Ha annyira fontos az évforduló, majd utólag felíratod a dátumot, vagy megvárod a következőt.

2019. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Maradjunk annyiban, hogy ha az ember egy igényes tetoválóhoz megy aki szalonban egyszer használatos eszközökkel, tisztaságban dolgozik és maga sem egy igénytelen állat aki szokott fürdeni akkor vajmi kevés esély van a fertőzésre de legalábbis nem több mintha megkarcolja magát akár otthon. Nem kell ennyire túlizgulni mindent, a stressz és a minden szaron való aggodalmaskodás ezerszer többet árt mint egy tetoválás...
2019. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális tetováló nem vállal szoptatás alatt. Márpedig nem csak a gyulladás miatt (minimális gyulladás pláne nagy mintáknál akkor is van, ha sterilen dolgozik a művész, gondolom seblázról hallottál), hanem azért se, mert a festék egy idegen anyag, ami bekerül a véráramba is, ezáltal az anyatejbe, majd a babába...ugye nem kell tovább magyarázni miért nem vállaljuk el?


egy tetováló

2019. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!