Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt elmenni?

Szoptatás alatt elmenni?

Figyelt kérdés
A babánk 2 hónapos, este szeretnénk elmenni színházba, utána vacsizni. Sok tejem van, most megyek el először otthonról. Tapasztalr anyukák! Hogy van ez? Ha megindul a tej...? Nem lehet baj belőle ha addig áll a mellembe a tej? Minden tapasztalat érdekel a szoptatás alatti kimozdulasrol
2019. aug. 7. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Előbb ki kellene próbálnod, hogy a gyerek elfogadja e a lefejt tejet mmástól is...

Melltartobetet a megoldás amúgy. Miután 2 hkknapos a gyerek, a melled abban a fázisban van, amikor a szoptatás alatt termelődik a tej tobbsege, így sokminden nem fog tudni állni...

2019. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj hogy idepofátlankodok, de nekem sajnos már a 4 hetes babám mellől el kell majd mennem (orvos miatt) és követném a kérdésed.
2019. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha autóval mentek színház és vacsora között lehet érdemes lenne fejned, nehogy atazzon a ruhad, illetve ha nagyon telítődik azért az nagyon kellemetlen, fajdalmas lehet.


Hány óránként eszik a babad? Mi a leghosszabb idő, ami eltelt két szoptatás között? Mennyire állt már be a kereslet kínálat?

2019. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen,előbb próbáld ki elfogadja e a lefejt tejet.

Ha igen fejj le időben úgy,hogy még egy etetésre termelődjön aztán indulás előtt ciciből egyen még egyet. Állni nem fog a tej,de nem lesz kellemes mikor már feszül. Melltartóbetétet vigyél.Ennyi...nem nagy ördöngősség

2019. aug. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

6 hetes volt a lányom, amikor kontrollra kellett mennem (70 km 38 fok árnyékban, így nem

Vittük)


Sajnos egy pillanatig nem tudtam elvonatkoztatni, hogy a pici otthonmaradt.


Egyszer fejtem, 4 órát voltunk el


Nem vagyok egy ősanya típus, de a hormonok nagyon toltak engem az elején.


A lefejt tejet nagy trükközésre elfogadta.

De dőre kezdő módon cumisüveggel adattuk neki.


3 hét cumizavar volt az eredmény, pedig előtte semmi fgnd nem volt.( szoptatási tanácsadó kellett)


Azóta viszont a lefejt tejet nem fogadja el.. ( semmiből)


Úgyhogy mindenképpen teszteljétek.



/ màr 13 hós, lefejt tej nem kellett azóta sem neki, fagyasztott is ment a lefolyóba... De már sokkal könnyebb, simán el tudok menni fél napokra akár egész nap, mert igaz még napközben minimum 4-szer szoptataom, kibirja nélküle, ha mással van.. Ugye ő már azért rendesen eszik szilárdat is/


Jó szórakozást!

2019. aug. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A melltartóbetét legyen kéznél, esetleg plusszban is. Én bő fél évig áztam keményen 😅 s a mozi még csak - csak belefért volna de a vacsorára egyenesen kirobbantak volna a melleim.
2019. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melltartóbetét tényleg.


Amúgy kimozdulni még nem mozdultam, viszont nekem minden éjjel telekeményedik a mellem tejjel, a gyerkőc csak 4-5 fele ébred (nem tudom miért nem állt be a kereslet-kínálat, napközben már nem robbanok szét). Különösebb gond nincs belőle, hogy áll a tej addig, lehet hogy nehezebben szívja eleinte, sok ömlik neki a szájába (én babám már megtanulta ezt kezelni), emiatt többet bukhat talán, de más baja nem lesz szerintem.

De ha nagyon zavar, hogy tele van akkor hazaérkezés után lefejhetsz belőle, vagy a baba várható ébredése előtt.

2019. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!