Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gond, ha másfél éves korig...

Gond, ha másfél éves korig nincs étkezés kiváltva?

Figyelt kérdés
A fiam 8 hónaposan volt hajlandó először kóstolni, de egy éves korig csak ilyen 1-2 kanálkával fogadott el, a fő mindig az anyatej volt neki. Most lassan másfél éves és most tartunk ott, hogy 2 étkezés majdnem teljesen ki van váltva. De leginkább még anyatejes és alig akar enni mást, de már haladunk. Ez gond lehet? Lehet, hogy nem fog jól fejlődni amiatt, hogy későn eszik?
2019. aug. 28. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem nem egy gyakorikerdeses, tele troll oldalon kellene megkérdezni. Orvos, védőnő, megbízható anyukás facebookcsoport, szopis oldal, bármi. Csak az ilyen fontos dolgokat ne itt 🤷‍♀️


Baja nem biztos hogy lesz. Én is aggódtam a fiammal, hogy nem eszik, de 13 honaposan hirtelen megjött az étvágya, bár közbeszólt az is, hogy jön a tesó.

2019. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Igeny szerinti szoptatas mellett nem kell etkezest kivaltani, a hozzataplalas attol fuggetlenul megy.
2019. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van eleg pisi-kaki?

Hianybetegsegre utalo tunete nincs?

A novekedese, sulygyarapodasa rendben van?

2019. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem jó dolog sokáig várni a hozzátáplálással..én lányaim is anyatejesek voltak, de 4 hónaposan elkezdtük az ételek bevezetését, egy két íz kivételével minden bejött nekik, maguktól elhagyták a szopit. 1 évesen szinte ugyanazt ették mint mi, most 5 évesek, semmi bajuk semmitől, nemúgy mint a csoport fele, szinte mind allergiás vagy érzékeny valamire (mogyoró, tej, laktóz, glutén, citrusok stb..) mindegyikük későn kezdett el enni, sokáig csak anyatejesek voltak.(tudom mert összejárunk a környékbeli szülőkkel rendszeresen) akkor mind büszke volt, hogy ő bizony sokáig szoptatott, most folyamatosan vigyázni kell mit ehet a gyerek. Akkor sem érdekli az étel ha a kezébe adod? Vagy ha egy asztalhoz ültök és nézi ahogy esztek, nem érdekli őt is az étel?
2019. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ovis csoportot akartam írni, kimaradt
2019. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvileg minden jó, fejlődik, csak mondom a későbbiekben nem lesz ez rossz hatással rá vmilyen szempontból? Sok teje van a feleségemnek, szóval tudja táplálni, csak ugye a "nagykönyv szerint" le vagyunk maradva.
2019. aug. 28. 18:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem válogat amúgy, csak alig eszik.
2019. aug. 28. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám, hogy megvonnék egy-két szopit nap közben. Mielőtt valaki félreérti, csak próbaképpen, pár napig, hátha enne akkor helyette másból mennyiséget.

A tesó miatt nekem szinte egyik napról a másikra kezdett hatalmas mennyiségeket megenni, innen gondoltam, hogy változhstitt valami, így én esténként adok egy kis tejitalt, annak függvényében, hogy aznap mennyi tejterméket sikerült fogyasztania. (de ezt már csak tényleg akkor mikor teljesen levált a napközi ciciről és már csak a délutáni alváshoz meg este kérte, szintén alvás miatt)

2019. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, el fog múlni ez az időszak. Fog enni, nekem 3 gyerekem nőtte már ezt ki.
2019. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!