Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szoptattak 30 éve...

Miért nem szoptattak 30 éve egyáltalán vagy csak rövid ideig?

Figyelt kérdés
Milyen elvek voltak akkoriban a helyesnek véltek és miért? Csak érdekel, hogy miért tartják annyira okosnak magukat a nagyik és miért nem akarnak hallani az új kutatasokrol.
2019. szept. 7. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
35 éves vagyok, anyukám 10 hónapig szoptatott engem. Magamtól hagytam el. Gyerekeimet 8 és 9 hónapos korukig szoptattam. Anyukám elfogadja az új dolgokat, szóval ne általánosíts.
2019. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
30 év múlva biztosan más trend lesz mint most és te pont annyira leszel rugalmatlan és pont annyira fogsz ragaszkodni a 2019-ben jónak vélt irányhoz, mint a mostani "régimódiak".
2019. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem szoptattak egyesek ..így érted ugye?
2019. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

32 vagyok, pont egy évesen hagytam abba a szopit magamtól. A tesóim is 1-1,5 évig anyatejesek voltak. 4 hónaposan kezdett mást is kóstoltatni anyukám.

Én is kb így csinálom, a nagy 10, a 2 kicsi 11 hónaposan hagyta el a szopizást, sosem erőltettem. A második sajnos tápszeres volt, sokáig kórházban volt a születése után, a mellszívó pedig nem adott megfelelő ingert.

2019. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Többször is hallottam, hogy akkoriban nem szoptattak sokáig ha egyáltalán szoptattak. Úgy gondolom haladni fogok a korral, hisz ha lehet a legjobbat nyújtani a gyereknek akármilyen teruleten akkor nem fogok ragaszkodni egy akkora már elavult módszerhez.
2019. szept. 7. 21:22
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Hogy az anyukák hamar visszamenjenek a gyárba.
2019. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Rossz az infód. Szoptattak. Anyukám még tejleadó is volt. 35 és 40 éve.
2019. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Nagymamám korában 6 hónap volt az irányelv, de ő 4 hónapig volt otthon, utána megoldhatatlan volt. Anya 3 hónapot kapott, szóval aki visszament dolgozni az nem szoptatott.


Sőt, mama szerint éjjel nem szabad szoptatni, cukros víz kell neki, vagy tea.

2019. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Akkor csak én fogtam ki pont ilyen sztorikat, de legalább ezt is megtudtam
2019. szept. 7. 21:25
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Én akkoriban szültem, és a legtöbb ismerösöm is meg én is hosszú ideig (kb. egy éves korig) szoptattunk.

De nem mindenkinek volt teje, meg nem mindenkinek volt lehetösége.

Viszont akinek nem vagy csak kevés teje volt, az átállt tápszerre, mert akkoriban nem nézték le, ha valakinek ez volt a megfelelö lehetöség.

Akik egyedülállók voltak, vagy kiskeresetüek, azoknak korábban vissza kellett menni dolgozni, a gyereket bölcsödébe adni és értelemszerüen nem volt lehetösége a szoptatásra.


De divat sosem volt az, hogy nem szoptat valaki, ahogy az ellenkezöje sem, mindenki úgy csinálta, ahogy neki megfelelt.

2019. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!