Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A régi időkben az arisztokrata...

A régi időkben az arisztokrata anyák sosem szoptatták gyermekeiket?

Figyelt kérdés
Mindig szoptatós dajka szoptatta őket? És akkor az anyáknak elapadt a tejük hamar? Miért nem az anyák táplálták - vagy ők is - a gyermekeiket?

2018. máj. 10. 20:17
 1/9 Metionin ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy minden esetben így volt-e, szerintem ez helyenként eltérő lehetett de tény hogy egy arisztokrata nőnek ciki volt szoptatni. A tej elapasztására még a parasztasszonyok is alkalmaztak praktikákat, gyógynövényeket, borogatásokat stb. szóval biztosan volt ilyen az úrinőknek is.
2018. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
így biztosították a nő újbóli termékenységét.
2018. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A gyereknek sem volt úgymond értéke,nem számított semmit,csak egy kis kolonc volt a sok közül aki az anyja 16 és kb 50 éves kora között született.
2018. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erzsébet királyné, Sissi, úgy tudom, h csak az utolsó gyermekét szoptatta, pontosabban őt is csak eleinte, mert úgy látta, h a szoptatás tönreteszi a melleit. Ez szerintem hiúsági kérdés is volt.
2018. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A termékenység dolog elgondolkodtató, abban lehet valami...
2018. máj. 10. 21:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2es írta jól.

Még ma is él néhol az a hiedelem, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni.

Régen viszont Minnél több örökös (fiú) kellett, főleg mert nagy volt a csecsemő halálozás és az emberek sem éltek annyi ideig, mint most.

2018. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
az en nagymamam is arisztokrata csaladbol szarmazott o sem szoptatott. azert nem szoptattak legtobben vagy ha igen akkor csak nehany hetig, napig hogy ne menjen tonkre a melluk. en is csak 3 hetig szoptattam azt is eleg undoritonak talaltam.
2018. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek nem nyűg volt okoskaim, hanem akkora volt a gyermekhalandosag,hogy nem mertek kotodni a gyerekekhez. Számos teória született a nevelestortenetben, hogy szetettek - e gyermekeiket avagy sem a régi, különösen a középkor anyai. Bocs az ekezetert, telorol vagyok.
2018. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
pedirot nevu forumozo tragar maganuzeneteit letiltottam igy ha valami mondanivaloja lesz kenytelen lesz a nyilvanosban nev nelkul kiirni. ahh0z viszont gyava;-))))
2018. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!