Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azoktól kérdeznék, akik...

Azoktól kérdeznék, akik sokáig (évekig) szoptatták a gyermeküket?

Figyelt kérdés

A barátnőm nem tud eljönni az esküvői vacsoránkra, mert a gyereke csak cicin alszik el. Szerintetek ez normális? Miért csináljátok ezt saját magatokkal és a babátokkal? A barátnőm nyüglődik hogy nem tudja leválasztani a gyereket. 3 éves. De büszke rá hogy viszont sose hagyja sírni (valóban nem mert minden nyikkanásra kiszolgálja)

nem provokálni akarok, hanem megérteni a másik oldalt! (van gyerekem)


2017. jún. 6. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mennyit vállal a gyereke miatt ebben az esetben. Valaki szeret mártír lenni.

Nekem volt csak két hónapig szopó babám és olyan is aki több mint 3,5 éves koráig szopott. Én ennek ellenére nem hagytam ki esküvőt, amikor a lányom 17 hónapos volt. Vidékre mentünk, anyu vigyázott a picire. Nekem viszont a lakodalom után majd szétrobbantak a melleim. Mentem is fejni rögtön, pedig anyósoméknál szálltunk meg. Csak másnap reggel utaztunk haza.

A másik (3,5 évig szopizó) lányomat is otthon hagytam anyukámra 18 hónaposan, hajnalban indultunk, éjfél körül értünk haza egy egynapos ausztriai útról.


Nekem egyébként kb 3,5 éves koruk körül kezdett nagyon terhessé válni a szoptatás, már aki nem hagyta abba korábban. Akkor tudatosan el is választottam őket.

Egyébként máskor is volt egy-egy este amit ki kellett hagynom vagy nappali szoptatás (amikor egy hülye belém jött az autójával, és nem értem haza szoptatásra), ilyenkor jó a lefejt tej a fagyasztóban vagy (urambocsáss) tápszer. Nem szeretek túl merev lenni.


Jó lenne a barátnődnek egy újabb baba, az lazábbá tenné, tényleg nem jó ilyen szinten rátelepedni egyetlen gyerekre.

2017. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Sok no azt hiszi, a gyereket csak cicikevel lehet szeretni es megnyugtatni. Nekik meg kellene tanulniuk hogy mashogy is lehet, mert igaz hogy ezerszer konnyebb elocsapni a mellet mint vigasztalni/altatni/nyugtatni, de sajnos ez visszauthet. Mindazonaltal ha o igy dontott, hat igy dontott, beleszolni senkinek nincs joga.
2017. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
cdak rosszul esik hogy nem jon el. nem az a bajom hogy szoptatja, ő döntése de hogy emiatt nem lehet a nagyszulokre hagyni??? miert mi katasztrofa tortenne?? elaludna mesen egyszer eleteben vagy nem tudom..
2017. jún. 6. 19:10
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy normális, te is tudod, hogy nem az.
2017. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet, hogy csak kifogásként használja a cicin elalvást? Nekem is sokáig szopizott és cicin aludt el, de volt, hogy én nagyon fáradt voltam és már elég nagy is volt ahhoz, hogy az apjával is el tudjon aludni.

És nem azért szoptattam sokáig, mert csak így tudtam megnyugtatni, mivel a végén már csak az alvásoknál cicizett. Ezt nagyon rosszindulatú megállapításnak érzem. Meg tudják nyugtatni a szülők másképpen is a gyereket, nem csak előcsapott cicivel (vagy hogy írta az egyik hozzászóló). Ha valaki sokáig tud szopiztatni az egy lehetőség amit ki kell használni, mert sajnos nem mindenkinek adatik meg.

2017. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Én 5 hónapos korában voltam lagzin, tehát mást még nem is evett, csak szopizott. Mondjuk ott úgy oldották meg, hogy volt a gyerekeknek egy szoba ahol alhatnak, és mindig volt bent velük valaki, felváltva vigyáztunk rájuk. Szóval én vittem magammal, ha kellett mentem, szoptattam. Meg tudtuk oldani, volt amiről lemaradtam, pl a menyasszony táncról, de mégis jól esett a párnak hogy ott voltunk
2017. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem azzap van a gondom ha valaki sokáig szoptat, hanem hogy ennyire a gyerek irányítana hogy 3 év után nem lehet otthon hagyni egy estére őt? hogy cicin alszik el egy három éves?? ha én azt mondom a 3 évesemnek, hogy ma nem bújok melléd mert beteg vagyok, akkor max duzzog 5 percet aztán elalszik az apjával vagy nagyanyjával vagy aki épp vele van. pedig ő sem volt ám sokat lepasszolva, 3 év alatt talán 2-3 alkalommal hagytam éjjelre apára vagy nagyira...számomra ez nagyon fura kozben persze biztosít róla hogy nagyon szeretett volna eljönni de....hát szerintem ha szeretne megoldaná nem? a szoptatás valóban egészséges, de ezt túlzásnak érzem. ráadásul alig ad inni a gyereknek mert hogy úgyis szopizik...3 év után lehet annyi teje hogy az elég legyen? sose mérte, azt mondja érzi hogy van elég mert jön belőle ha megnyomja na de hát nekem is jön még ha megnyomom sőt fejni is kitudnék 10-20 milit ha akarnék pedig jó ideje nem szopiztatok.. meg hogy szerinte ő azért ilyen csinos mert nem hízik hála a gyerekének aki szopizik...ilyen sok teje lehet meg? a gyermek egyébként aranyos, barátkozós, csak elég félszeg, nincs meg ha nincs anya a láthatáron, az a fajta akit szerintem a suliba szét fognak szekálni :( árt neki pedig jót akarna nyilván a gyerekének. tényleg csak szeretném megérteni, megismerni más tapasztalatát azért kérdem :)
2017. jún. 6. 22:24
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is cicivel alszik csak el a kisfiam, lassan 2 éves. DE ha nem vagyok itthon elaludt már az apjával meg anyukámmal is el szokott ha elmegyünk valahová. Kicsit max sirdogál de megérti hogy most nincs. Pedig én sem hagyom sirni, de ha ritkán programunk van akkor nem hagyjuk ki. Szerintem a barátnőd szimplán a gyerekkel takarózik, ha ott akarna lenni megoldaná, a gyereke sem sérülne.
2017. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

3 és 4 éves korig szoptattam a gyerekeimet, és simán elmentünk otthonról 1-1 estére, sőt ők is mentek a mamihoz nélkülem. A gyerek nem hülye, tudja, ha ott vagyok, van cici, ha nem, akkor nincs.

Valaki írta folyadékpótlást. Higgyétek el, jól kitalálta ezt a természet. 2,5 éves gyerekem rotával került kórházba. Csak az anyatej maradt meg benne, lógott is a cicin rendesen, és kevéssé viselte meg a betegség, mint másokat.


Barátnőd valószínūleg nem akar elmenni a lagziba. Fáradt, kedvtelen, befordult, viták vannak otthon, vagy csak nincs egy gönce, esetleg nem látja magát szalonképesnek. Fogalmam sincs, mi az ok, de az biztos, hogy csak kifogásnak használja a szoptatàst. Mert aki akar, az szooós baba mellett is megy. Csak tudod könnyebb erre fogni, mint kitàrulkozni a valósi okokról.

2017. jún. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem olvastam végig a válaszokat.


Ha szeretnéd megérteni, akkor a barátnődtől kéne megkérdezni, hogy miért szoptat, illetve miért fontosabb egy esti szopi az esküvői vacsoránál. Amúgy egy vacsorán semmi fontos nem történik, csak esztek egy finomat, de nyilván értem, hogy fontos lenne neked hogy ott legyen a barátnőd. Az nem opció, hogy viszi magával a gyerekét is?


Amúgy attól, hogy leszoktatja, még nem biztos hogy az anyja nélkül is el tud aludni. Pl. én 2 éves kora előtt szoktattam le a lányomat, 4 hónappal ezelőtt. Ő még nem vált volna le, de terhes lettem és muszáj volt, így bármennyire is sírt (meg fájt a mellem), nem adtam oda. Ez már 4 hónapja volt, de utána kb. 2 hónapig még folyamatosan próbálkozott a szájába venni, sőt még most is attól tud megnyugodni és könnyebben elaludni, ha foghatja. Pedig ő is tudja mondani, hogy a "nagylányoknak nem kell cici".

2017. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!