Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akiknek viszonylag hamar...

Akiknek viszonylag hamar elment a teje, mik voltak az első jelei?

Figyelt kérdés

Miből gondoltatok,hogy gond lesz? Miket tapasztaltatok? Napszaktól függött,hogy kevesebb tej van,vagy mindig éhes maradt a baba?

Köszönöm,ha megosztjatok velem a tapasztalatotokat.


2019. szept. 18. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadta el a cicit, mert (utólag derült ki) le volt tapadva a nyelve. Nekem erről soha senki nem szólt, meg se nézték se a kórházban, se itthon, gyerekorvos se, senki. Apadni kezdett, szép lassan egyre kevesebb lett, mert abszolút nem evett mellből, fejni meg ilyen 10-20 ml-t tudtam csak. Végül elapadt teljesen. Tápszeres lett, cumisüvegből mindig hatalmas mennyiségeket evett, de ugye a cumisüvegből teljesen más technikával eszik a baba, mint mellből, ezért van az, hogy abból viszont vígan megette az adagját.
2019. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapbaj az volt, hogy iszonyatos lassú tejleadó reflexem volt a bal mellemben, ugyan volt tej benne de mellszívóval is majdnem egy óra volt, amíg lejött egy normális mennyiség. Egy kisbaba nyilván ennél sokkal-sokkal gyorsabban elfárad. A jobb ugyan sokkal gyorsabban jött, de abban meg nem volt annyi.

Kezdődött ott, hogy már a kórházban is alig-alig lövellt be, hazamenetel napján 40-40 percet szopizott a kislányom hogy meglegyen a 40 gramm és hazamehessünk. 1 hetes volt, amikor már nem bírtuk tovább hogy állandóan éhesnek látszik pedig szinte 0-24-ben cicin van, éjszaka a párom elrohant az ügyeletes gyogyszertarba tápszerért. Jóllakott, utána olyan nyugodt volt mint egy hét alatt sosem. Innentől folyamatosan kellett a pótlás. Én becsülettel fejtem, a lefejt tejet meg ugye cumisüvegből kapta, egyre kevésbé fogadta el emiatt a cicit. Egy ideig ment bimbóvédővel (nem tudta megkülönböztetni a gumi miatt a cumisüveget és a cicit, így elfogadta) de aztán már így sem kellett. Próbáltam a doki tanácsára hogy nem sajnálom meg és nem adok neki cumisüvegből, szopizzon is, de egy órán keresztül üvöltött, nem bírtam tovább. Szoptatási tanácsadó is járt nálunk, nem váltak be a tanácsai. Aztán a végefelé tényleg 45-50 perceket kellett küzdeni 20-30 mili tejért, ami valljuk be, egy éhes 3 hónaposnak lófütty. Akkor láttam be, hogy a gyerekemnek több szüksége van rám, minthogy napi X órát a mellszívón lógjak, mindaddig ő le van passzolva apukának/nagymamának, majd bedönti azt a 30 milit plusz a tápszert és kezdhetem elölről. Bármennyire is egészséges és kell neki a tej, egyszerűen alig volt minőségi közös időnk, apa vitte sétálni, mama altatta délután, hogy én tudjak fejni. Elég volt, abbahagytam. Igaz, tápszeres és ez semmiképpen sem a legjobb, de minőségi időnk van együtt, normálisan el tudom látni, nem kell állandóan másra bízni, nem szorulok a nap sok órájában segítségre. Hozzáteszem, sajnos kezdetektől alig alszik napközben (40 perceket max), de végigalussza az éjszakát nem egész 1 hónapos kora óta. Próbáltam hogy csak este fejek miután elaludt, de napi egy fejéssel nem lehet fenntartani a tejtermelést. Úgyhogy abbahagytam, elapadt, tápszeres. 4 hónapos most, gyönyörűen fejlődik, nem duci, erős, egészséges.

2019. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alig volt tejem. Császárral szültem. A kisfiam egy hónapos koráig nagyjából napi fél decit tudtam naponta kifejni,de odaadtam neki,mert tudtam,hogy az elején bármilyen kevés is van,azt fontos,hogy megkapja.Mindig reggel és este fejtem,muszáj volt napi 2 alkalommal,mert fájt a mellem ettől a kevéstől is,ha egyszer fejtem volna csak. Egyébként kiszopni nem tudta,mert nem tudta a mellbimbómat bekapni,nagyon kicsi. Szóval már az elejétől látszott,hogy nem lesz sokáig ez a kevés tejem sem,az elejétől tápszeres volt. Mostmár 7 hónapos,sokmindent eszik már és szerencsére nincs gondunk a hozzátáplálással.
2019. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,véletlen írtam kétszer hogy egy nap alatt volt ennyi
2019. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a babám elégedetlenkedett minden szopi alkalmával. Láttam rajta, hogy nem lakott jól. Aztán elkezdtem szopi előtt-után mérni, és 90-30g közötti értékeket kaptam folyamatosan. Igyekeztem sűrűbben etetni, fejni, teát ittam; de a következő hónapra nem hogy nem hízott, hanem még fogyott is a babám. Ekkor kezdtem el a tápszert. 4 hónapos volt. Onnantól még 1,5 hónapig küszködtem a szoptatással, majd kiegészítettem tápszerrel, végül hozzátápláltam; de egyre több kiegészítés kellett, és 6 hónapos korára már csak tápszeres lett.
2019. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!